сн. “Велико Търново спорт”

Свищовският „Академик” се наложи с 3:2 като гост над третодивизионния „Павликени”. Мачът бе по покана на павликенския клуб и бе част от проявите по случай 70 години от обявяването на Павликени за град.

Срещата, която се игра на градския стадион „Ганчо Панов” в три части от по 30 минути, бе и неофициален дебют на Стойчо Стоев начело на „студентите”. Мачът започна равностойно и нулевото равенство се запази до 27-ата минута, когато юношата на „Лудогорец” Антони Иванов, който е един от четиримата играчи, изпратени от Кирил Домусчиев в Свищов, откри резултата за гостите – 0:1. Само след две минути обаче домакините изравниха. Двама нападатели се откъснаха срещу двама защитници на свищовлии и Стефан Гинчев реши да играе сам, като простреля вратата на съперника за 1:1.

Гостите имат куп играчи на проби и Стойчо Стоев пусна в отделните части различни състави, докато селекцията в „Павликени” тепърва предстои. В 50-ата минута отново се прояви Стефан Гинчев, който напредна в наказателното поле и бе съборен, а самият той реализира отсъдената дузпа – 2:1. Пет минути по-късно обаче Кристиян Михайлов от „Академик” отново възстанови равенството.

Втородивизионният тим направи и пълен обрат, като в 57-ата минута Красен Каравелов стреля неспасяемо с левия крак отдалеч и донесе победата – 2:3. Следващият мач на „Академик” е в сряда от 18:00 ч. у дома срещу „Литекс”.