Петя Луканова се представи най- добре от българските национали в състезанието за световната купа по спортна стрелба в Сидни (Австралия). Спортист № 1 на Велико Търново за 2010 г. завърши на единадесето място в дисциплината пневматична пушка при жените в жестока конкуренция от 80 участнички.

Петя постигна 396 точки, но това не бе достатъчно за място сред първите осем. Последните две състезателки влезли във финала стреляха по 397 точки. Настоящата състезателка на „Тракия” (Пловдив) започна с 98 точки, след това стреля два пъти по 99 точки и завърши със 100 точки. Победителка стана Снежана Пейчич (Хърватия) с 502.6 точки (399 точки в сериите и 103.6 точки на финала). На второ място завърши Ела Ахмади от Иран с 502,2 т., украинката Дария Тухова е трета с 501,7 точки. Първите три състезателки в класирането получиха квоти за Лондон’2012.

Мария Гроздева зае 17-о място на 10 метра пистолет (жени). Двукратната олимпийска и деветкратна европейска шампионка записа резултат от 380 точки. Другата българка в тази дисциплина – Антоанета Бонева завърши 36-та с 376 точки.

Антон Ризов е на 33-то място в дисциплината малокалибрена пушка три положения за мъже. След състезанието в Сидни националите ни ще летят за Корея, където ще вземат участие в кръг от световната купа в Гуанджон.