IMG_5385

Петев е в прегръдките на съиграчите си след първия гол за "Етър".

“Етър 1924” изигра един от най-приятните си мачове от началото на сезона, след като победи като домакин “Септември” (Симитли) с 2:0. Футболистите във виолетови екипи не се напъваха много и не се получи зрелищна среща, но направиха по-важното – вкараха си положенията и взеха трите точки.

В този мач Николай Арнаудов заложи на по-наситена халфова линия и само един изнесен нападател – Румен Иванов. През първите десетина минути не се случи нищо запомнящо се, като играта се водеше в централната част на терена.

IMG_5333

Младият Станислав Стоянов остави добри впечатления със старанието си.

В 13-та минута обаче гостите получиха чудесна възможност да излязат напред в резултата. Петър Ванков не се намеси добре и позволи на Цветан Николов да излезе сам срещу вратаря на “Етър”. Нападателят реши да финтира, но Венци Димитров се хвърли майсторски и улови топката.

Домакините се посъбудиха и в 22-та минута най-креативният от тях в днешния мач – Ивайло Петев, отбеляза за 1:0. Той навлезе в наказателното поле и прецизно пласира топката в далечния на вратаря десен ъгъл.

До края на полувремето нямаше други сериозни опасности, а втората част започна като първата. След по-скучни десет минути Цветан Николов отново бе изведен срещу Венци Димитров и отново вратарят на “Етър” се намеси чудесно.

IMG_5338

Венци Димитров отчая Цветан Николов (№17) с намесите си.

Това се случи в 56-та минута, а 4 по-късно резултатът вече бе 2:0. Мариян Генов стреля от над 20 метра, топката рикошира в играч на “Септември” и заблуди фатално вратаря със звучното име Църваришки.

IMG_5368

Голът на Мариян Генов реши всичко в мача.

До края на срещата двата тима си размениха по едно по-опасно положение, но трети гол не падна. Така етърци поизмиха разочарованието от загубата в Ботевград и отпадането за купата на България. Гостите пък се качиха в буса си с голям надпис “Училищен автобус” и напуснаха Велико Търново с празни ръце.

IMG_5335

Варненският рефер Рангел Енчев пообърка няколко фаула и корнера и спести картони за гостите.

Преди последните две срещи от кръга “виолетовите” заемат осмата позиция. На тима предстоят две гостувания – на “Пирин” в Гоце Делчев на 31 октомври и на “Видима-Раковски” в Севлиево на 7 ноември.

“Етър 1924”: В. Димитров, Г. Гайдаров, П. Ванков, Ст. Стоянов (80 – М. Стефанов), Е. Копаранов, Д. Димитров, Г. Христов, Й. Петров, И. Петев (84 – А. Балъков), М. Генов, Р. Иванов (82 – Д. Кушев)

Чавдар (Етрополе) – Бдин (Видин) 2:1
Рилски спортист (Самоков) – Балкан (Ботевград) – в неделя от 11:00 (пряко по Ринг БГ)
Академик (София) – Банско – във вторник от 14:30

Актуалното класиране в Западната “Б” група можете да видите ТУК.