img_5767

Източната “А” областна футболна група и “Б” регионалната излъчиха своите есенни първенци след мачовете от изминалия уикенд. Все още не е ясно кой ще е победителят на полусезона в “А” ОФГ – Запад, където остават два кръга.

На изток тимът на “Самоводене” завърши с пет точки преднина на първото място, след като записа 8 успеха и едно равенство в 9 срещи. Самоводчани не подцениха последния си мач и спечелиха с 2:0 като гости в Елена срещу “Чумерна”. След тях в класирането се подреждат “Янтра” (Драганово) и “Лозен” от едноименното село. В тази група бе постигната и най-голямата разлика за уикенда общо в трите дивизии, след като “Левски” (Стражица) наби “Бали” (Дебелец) с 6 гола повече – 8:2.

В другата областна група “Атлетик” (Свищов) записа изненадваща разгромна загуба в Бяла черква. Местният “Удар” отнесе свищовлии със 7:3. Гостите повеждаха на два пъти чрез Георги Павлов в 3-та и Евгени Георгиев в 18-та минута, но скоро след всеки от головете Радослав Биков изравняваше. Деян Петков и Мирослав Тотев направиха резултата 4:2 до почивката, а второто полувреме започна с ново попадение на Тотев. В 66-та минута Павлов намали на 5:3, но в края на срещата първо Антон Иванов вкара, а след това Миро Тотев оформи хеттрика си. “ЦеСеКа” (Лесичери) нямаше проблеми в домакинството си на “Лозен” (Сухиндол) и отнесе противника си с 4:0. Така два кръга преди края “цесекарите” имат 3 точки преднина пред “Атлетик”.

В по-долната дивизия “Първомайци” взе важна победа срещу третия “Вихър” (Добри дял) и завърши като есенен първенец. Скъпоценният гол отбеляза Александър Алексиев в 60-та минута. На точка зад “Първомайци” в класирането остана “Владислав” (Джулюница). Симпатичният отбор на “Стрела” (Обединение) този път не успа да запише двуцифрена загуба, тъй като просто не пътува за гостуването си в Мерданя и падна служебно “само” с 0:3.