Кирил Дяков

Кошмарно започна сезонът за свищовския “Академик”. “Студентите” имаха малшанса да срещнат един от основните кандидати за първото място – “Ботев” (Козлодуй), който направи гръмка селекция преди сезона, и бяха разбити със срамното 0:6.

Още първите минути започнаха ужасно. Не бяха изтекли 120 секунди, когато Трифонов откри за козлодуйци след бърза атака. В 7-ата минута пък Шенол Галиб увеличи на 0:2 и на практика реши мача.

В състава на гостите освен Пламен Трифонов (брат на Румен Трифонов от ЦСКА), се подвизаваше и Кирил Дяков – бивш голмайстор на “Б” група и капитан на “Миньор” (Пк). Мениджър на козлодуйци е познатият Ивелин Драшков – Доктора, а треньор – Анатоли Тонов, който в този мач бе наказан и гледа от трибуните. За свищовлии пък не играха поради наказание трима основни футболисти – Иван Ганев, Калоян Каролев и Красен Каравелов, като играещият треньор Боби Борисов разполагаше едва с 12 човека.

До почивката гостите вкараха и трети гол след прехвърлящ удар на Шенол Галиб, а в 54-ата минута Трифонов след нова добра атака покачи на 0:4. Мачът продължи на една врата, въпреки опитите на “Академик” да заиграе по-агресивно. В 76-ата минута Веселин Георгиев – Пилето покачи на 0:5, а най-красивия гол в мача вкара Николай Ганчев десет минути преди края със страхотен удар от въздуха. Срещата не създаде никакви трудности за плевенския рефер Ивайло Лазаров и неговите асистенти.

В следващия кръг “Академик” гостува в Дряново. Всички резултати от вчера можете да видите ТУК. Два мача бяха отложени заради организационни проблеми в тимовете на  “Локо” (Дряново) и “Гигант” (Белене).