441225433_7722231184527182_4030690320260064139_n

Юношите на „Етър“ взеха важна победа при гостуването си на последния в класирането „Спартак“ (Плевен). „Виолетовите“ направиха пълен обрат и спечелиха с 3:2, след като губеха с 2:1 до почивката, а успехът ги изкачи на десето място във временното класиране на Елитната U17 група. В последните 4 кръга етърци нямат загуба, като записаха 3 победи и едно реми.

Мачът тръгна отлично за възпитаниците на Стефан Николов, които поведоха още в 8-ата минута с красив гол на Цветомир Траянов. След бърза атака той отправи страхотен удар от границата на пеналта над вратаря на домакините – 0:1. Малко след това обаче резултатът бе изравнен след злополучен автогол – при едно разиграване между бранителите и вратаря Мартин Тотев върна топката към излезлия напред вратар, но тя влезе в мрежата за 1:1. Пет минути по-късно домакините отнеха топката и стигнаха до второ попадение. Така почивката дойде при 2:1 за „Спартак“.

Втората част започна с бърз гол на „виолетовите“. Димитър Косев спечели дузпа и отново Цветомир Траянов от бялата точка бе точен за 2:2. В 55-ата минута дебютиралият за мъжкия отбор Антони Ангелов открадна една топка и намери Даниел Генков, който след дрибъл вкара красиво попадение – 2:3. Да края етърци имаха още две-три положения, с които можеха съвсем категорично да решат мача.

„Етър“ е десети с 30 точки, като победата му позволи да изпревари цели три отбора. В следващия кръг на 25 май от 13:00 ч. приема другия изпадащ освен „Спартак“ отбор – „Дунав“ (Русе).

„Етър“ U17: Любомир Лазаров, Борислав Обретенов, Даниел Генков, Димитър Косев, Кристиян Боянов, Петър Петров, Преслав Петров, Тонислав Донков, Цветомир Траянов, Антони Ангелов, Мартин Тотев (Виктор Борисов, Ерик Караджов, Ивайло Чапкънов, Преслав Денев).