IMG_2769

Само крачка дели юношите младша възраст на “Етър” от топ 8 на България в надпреварата за Купата на БФС. В първата осминафинална среща при родените 2003 година те разгромиха “Бдин” (Видин) с 6:0. Мачът, игран на стадиона в Ресен, премина при тотален превес на “виолетовите”. Още до почивката възпитаниците на треньора Николай Катъров наклониха категорично везните в своя полза с 4 безответни гола.

Димитър Костадинов откри резултата, а Стилиян Добрев покачи на 2:0. Третото попадение за домакините бе дело на Христо Марков, а отново Стилян Добрев се разписа за 4:0. През втората част превъзходството на етърци продължи, като гостите се отърваха само с два гола, вкарани от Христо Марков и Мартин Ангелов.
Реваншът е на 24 октомври от 14 ч. във Видин, но с оглед на първия резултат изглежда почти протоколен и етърци са с огромни шансове за четвъртфиналите. Единственият по-внушителен резултат от всички осминафинални мачове е победата на “Лудогорец” с 10:0 над “Кюстендил”.

Не бе сполучлив обаче мачът на етърци, родени 2005 г., също в осминафиналите за Купата на БФС. Те срещнаха на стадион “Христо Ботев” в Дебелец тима на “Локомотив” (Пловдив) и отстъпиха с 0:2. Реваншът е на 23 октомври от 12 ч. в Пловдив.