1919_POLSKI_2

сн. sport-gabrovo.com

Ценна победа в Габрово спечелиха футболистите на “Янтра” (Полски Тръмбеш). Те гостуваха на местния “Янтра 1919″ и се наложиха с 2:0 в поредния кръг на Трета лига Северозапад. Срещата на стадион „В. Априлов” беше решена през втората част. През първите 45 минути гол не падна, въпреки че гостите имаха две отлични възможности да поведат. В 8-ата минута Борислав Иванов излезе на чиста позиция в наказателното поле, но стреля в страни, а в 25-ата Тихомир Антонов отблизо изпрати топката над напречната греда след центриране на Илиян Игнатов. Домакините се отчетоха само с два удара покрай вратата на Ивайло Тодоров и започналия като титуляр играещ треньор Мирослав Иванов.

През втората част гостите дебнеха своя момент на контраатака и след няколко пропуска в 78-ата минута поведоха. Михаил Кулов засече от близо прострелно подаване на Исмаил Мастънов за 0:1. Пет минути преди края гостите узакониха победата си с второ попадение, дело на Любомир Генчев, за финалното 0:2. “Янтра” (П. Тръмбеш) след този кръг заема 13-а позиция с актив от 18 точки.

Крайно важен бе и успехът на “Павликени”, който прие у дома прекия си преследвач в класирането “Мизия” (Кнежа) и се наложи с 1:0. Това му позволи да се откъсне на 14-ото място с 4 точки преднина.

Свищовският “Академик” гостува на “Левски-2007” и допусна загуба с 2:0. Още в 4-ата минута бившият играч на “студентите” Евгени Систов откри резултата, а в 36-ата Любомир Тодоров удвои. Въпреки положенията после голове в двете врати не паднаха. “Академик” заема след 19-ия кръг десетото място с 24 точки.