akademik_svishtov1
“Академик” отстъпи от битката за челните места, след като цяла есен се движеше рамо до рамо с лидерите “Ботев” (Враца) и “Етър”. След загубата в Павликени сега “студентите” паднаха и у дома изненадващо с 0:2 от 13-ия в класирането “Ботев” (Луковит).

Началото на мача не предвещаваше такъв развой. Възпитаниците на треньора Боби Борисов започнаха атакуващо, пропуснаха създадените голови възможности, постепенно излязоха от ритъм и в крайна сметка допуснаха домакинска загуба.

Таранът Николай Иванов още в 5-ата минута прехвърли топката към задната греда, където Георги Колев я насочи с глава, но вратарят на гостите спаси. Отново Георги Колев можеше да открие, след като в 17-ата минута излезе очи в очи със стража на луковитския тим, но не успя да го преодолее. В средата на полувремето свищовлии направиха нов фрапиращ пропуск и почивката дойде при 0:0.

Наложи се отново след почивката Боби Борисов да влиза в игра, за да внесе спокойствие в атаката, но този път шансът бе за гостите. В 71-ата минута техен нападател бе фаулиран в наказателното поле на “студентите” и последва дузпа, която бившият павликенски халф Йоан Петков превърна в 0:1. Велислав Денчев пробва да иска дузпа в пеналта и за своя отбор, но получи втори жълт картон и съответно червен, а “Академик” остана с десет души на терена. Интригата изчезна окончателно в 82-ата минута, когато Милен Иванов получи извеждащо подаване и с удар по диагонала вкара за 0:2. До края последва натиск на домакините, но по-скоро стихиен и не донесе дори намаляване на резултата.

“Академик”: Христов, Ганев, Пл. Ангелов, Цолов, Денчев, Кр. Димитров (58 Борисов), Трайков, Ст. Иванов, Колев (78 Б. Николов), Тодоров, Н. Иванов (74 П. Георгиев).