3

„Лудогорец” и „Етър” завършиха при резултат 2:0 за шампионите в мача в Разград, като и двата гола паднаха след почивката. Етърци излязоха за първи път с изписани имената им на гърба на виолетовите фланелки, при това – на кирилица, коието ги прави вторият отбор в елита след „Левски”.

Първата част премина при непрекъснати атаки на домакините, като „болярите” действаха прибрано и подредено в защита, но и не пропускаха да контраатакуват. Така в 25-ата минута Крис Гади се освободи и стреля опасно над гредата. Почти всичко останало бе пред вратата на Христо Иванов. В 29-ата минута Форстър стреля силно край гредата, а две минути по-късно Христо Иванов спаси удар на Марселино и Жоржиньо довкара топката, но голът правилно бе отменен поради засада. В 33-ата минута последва слаб удар на Марселиньо, който не затрудни вратаря. В 39-ата минута „орлите” записаха в актива си и греда след удар на Марселиньо с глава.

Втората част започна с гол за домакините. В 47-ата минута Христо Иванов отби удар на Кешеру, но румънецът довкара топката за 1:0. Малко след това последва нов удар на Кешеру до гредата.

В 57-ата минута Сисиньо, който вече имаше жълт картон, удари с ръка и разкървави носа на Крум Стоянов, но реферът Никола Попов не отсъди дори фаул. Което не му попречи малко след това в идентична ситуация да покаже картон на Крум Стоянов. После домакините видимо намалиха темпото, а „Етър” изнесе играта напред и създаде две-три възможности. Първо удар на Пехливанов бе блокиран, после в 69-ата минута Дани Младенов с глава стреля над гредата. Параболичен удар на Руменов бе уловен от вратаря, а най-чистата ситуация бе в 79-ата минута, когато Иван Стоянов стреля технично в обратния ъгъл, но топката мина до гредата.

„Лудогорец” също имаше още възможности, но мачът отиваше към минимално 1:0, когато в 86-ата минута Лукоки бе изпуснат от защитата и оформи крайното 2:0.

„Етър”: Хр. Иванов, Здр. Илиев, Дюлгеров, Ив. Иванов, Кр. Стоянов, Станоев, Пехливанов, Руменов, Гади (66 Ив. Стоянов), Младенов, Димитров (38 Ангелов).