IMG-23645b1354a3034c81d469a4d3cedc64-V

Младите футболисти на „Етър” допуснаха две сериозни загуби от „Левски” и „Лудогорец” в четвъртфиналите за Купата на БФС, които не им оставят шансове да продължат напред. Родените 2002 година гостуваха на „сините” днес в столицата и записаха загуба с 5:0. Домакините взеха аванс от три гола до почивката. Етърци имаха в мача три голови възможности, но ги пропуснаха. През втората част те инкасираха нови две попадения. Реваншът у дома е на 29 ноември.

Детският тим на етърци, набор 2004 г., пък загуби с 0:4 от връстниците си от „Лудогорец”. Великотърновци обаче играха добре и не заслужаваха тежката загуба. Селектираният тим на „орлите” поведе още при първата си по-остра контра с попадение на Димитър Иванов, след което етърци създадоха три чисти голови положения. Първо Георги Минчев се измъкна сам срещу вратаря на гостите, но стреля в аут. Последва удар от пеналта на Александър Марков, но топката мина край гредата, а малко по-късно двама „виолетови“ се разминаха с топката пред вратата на съперника. Нов пробив на Георги Минчев го остави очи в очи с вратаря на лудогорци, но отново топката не намери целта. В самия край на полувремето нова контра на гостите завърши с втори гол – Никола Илиев направи 0:2. Великотърновци отговориха веднага с удар под гредата на бранената от съперника рамка, но сега пък вратарят им извади в корнер. След него Георги Минчев шутира, защитник обаче блокира кълбото.

Второто полувреме започна с удари на Минчев и Генчев, които обаче отново не донесоха търсения гол, след което гостите приключиха окончателно спора с трето попадение, дело отново на Димитър Иванов. В края на двубоя етърци получиха и четвърти гол чрез Метин Ферди. Реваншът е на 28 ноември в Разград.

И в двата мача „виолетовите” можеха да постигнат по-добри резултати, но като цяло отстъпваха, което е логично при липсата на нормални терени във Велико Търново, на които да тренират и играят. Проблем, който иска неотложно решение!