6

Горнооряховският „Локомотив” стартира с домакинско реми 1:1 срещу „Поморие” на старта си във Втора лига. „Железничарите” имаха пълен превес до почивката, като поведоха в самия край на полувремето, но през втората част отстъпиха инициативата на гостите, които стигнаха до изравнително попадение 3 минути преди края на мача.

Първата част премина при териториално надмощие на „черно-белите” и куп положения пред техния футболист Александър Киров, чиито удари обаче минаваха покрай гредите. При една от атаките той навлезе към вратата на скорост и бе съборен, но реферът Станимир Тренчев му вдигна жълт картон за симулация. Изстрел на Киров мина до гредата, а в 33-ата минута след центриране на Владимир Мичев отляво отново Александър Киров с глава засече топката, но тя мина до левия стълб.

Нов удар на Киров в 39-ата минута профуча над напречната греда. Последва нов изстрел с глава на домакините, защитникът Мариян Иванов, който вече е капитан на “Локо” (ГО), също с удар отдалеч стреля до вратата.

Все пак логичното се случи в 45-ата минута. Киров намери Якуб Идризов, който изведе отдясно тарана Диян Христов. Той си спря топката и с хубав удар с десния крак я прати в обратния ъгъл на поморийския вратар – 1:0.

5

През втората част обаче „Поморие” изнесе играта напред и активно потърси промяна. В 58-ата минута Борис Тютюков отправи удар, уловен от вратаря Димитър Николов. В ответната атака диагонален удар на Диян Христов мина до гредата на гостите.

Съперникът обаче продължи да атакува и в 68-ата минута се наложи вратарят Димитър Николов да избива, а в 75-ата минута Християн Казаков с пета прати топката до гредата. В 87-ата минута с изненадващ удар от средна дистанция Михаел Орачев изненада неприятно домакините и изравни – 1:1.

В края на даденото триминутно продължение Антоний Балъков изведе Любомир Генчев, но силният му удар от малък ъгъл мина над рамката на вратата.

“Локомотив”: Димитър Николов, Кристиян Димитров, Ивайло Тодоров, Мариян Иванов, Мартин Николов, Владимир Мичев, Якуб Идризов, Павел Головодов, Александър Киров, Антоний Балъков, Деян Христов (Кристиян Кацарев, Милен Савов, Димитър Байдаков, Веселин Любомиров, Петър Казаков, Георги Чукалов, Любомир Генчев).