IMG_0134[1]

„Локомотив” (ГО) загуби първото си домакинство в професионалния футбол след 10-годишно отсъствие. Пред близо 2000 зрители горнооряховци отстъпиха с 1:2 на „Пирин” (Разлог).

Домакините започнаха само с трима атакуващи играчи – Добрин Петров в центъра и Любо Генчев и Красен Трифонов по фланговете, а другите креативни футболисти като Антоний Балъков и Явор Генчев влязоха след почивката. Въпреки това „Локо” започна по-активно мача и можеше рано да открие – още в 8-ата минута силен удар на Йордан Апостолов бе париран от вратаря Луков.

В 12-ата минута пък неувереният вратар на гостите боксира неудачно топката след корнер и настана меле, при което удар на Иван Пенев бе избит пред голлинията. Десет минути по-късно след центриране от корнер Мариян Иванов с глава стреля до гредата.

Студен душ дойде в 28-ата минута, когато след корнер на гостите Каптиев стреля и Пенев изби от голлинията, но в мелето Евгени Тунтев прати топката в мрежата – 0:1. Нова опасна атака на „Пирин” с центриране отдясно завърши с удар на Каптиев с глава край гредата.

Най-хубавата атака за „Локомотив” бе в 39-ата минута, когато Красен Трифонов намери на отсрещния фланг Карапетров, който пусна на Апостолов, но ударът му мина до гредата.

След почивката домакините натиснаха здраво и внесоха повече желание и агресия, като трайно пренесоха играта пред вратата на „Пирин”. Почувства се осезателно влизането на Балъков, Н. Иванов и по-късно на Явор Генчев, което раздвижи атаката. Пролича обаче липсата на голмайстор, който да материализира усилията на тима. Вместо това в 67-ата минута след груба грешка в защита трима нападатели на гостите излязоха срещу един бранител и Влади Каптиев удвои – 0:2.

Още в ответната атака Антоний Балъков с нисък прострелващ удар намали на 1:2. В следващата минута пък удар на Н. Иванов с глава бе уловен от вратаря. До края обаче „Локомотив” създаде само още едно чисто положение – в 80-ата минута Апостолов центрира и Красен Трифонов с глава опасно стреля до гредата. След края на мача публиката изпрати играчите на “Локомотив” с аплодисменти. В следващия кръг горнооряховци гостуват на друг новак в групата – “Локомотив” (Мездра).

„Локомотив”: Рашков, Пенев, М. Иванов, Горанов (46 Балъков), Фиданин, Михайлов (69 Яв. Генчев), Апостолов, Карапетров, Л. Генчев, Кр. Трифонов, Д. Петров (46 Н. Иванов).

IMG_0146[1]

Красен Трифонов заедно с Йордан Апостолов бяха най-активните играчи на терена.

Любопитен момент имаше преди мача – на стадиона бе посрещнат Лазар Лазаров, който бе пропътувал с велосипед разстоянието от 2800 километра, като бе тръгнал от “Ноу Камп” в Барселона до стадион “Локомотив” в Горна Оряховица. 20 дни бе пътувал привърженикът, за да гледа мача. Той получи подарък и поздравления от кмета Добромир Добрев и президента на клуба Бончо Генчев.

В другите два мача от кръга: “Добруджа” – “Ботев” (Вр) 2:2, “Локо” (Мз) – “Созопол” 0:0.