Nikolai_Ivanov

Важна победа взе „Локомотив” (ГО) в първото си гостуване от пролетния полусезон в „Б” група. Успехът с 1:0 на стадион „Свети Петър” в Банско над „Пирин” (Разлог) дойде с гол на резервата Николай Иванов, водил атаката в отсъствието на наказания Янаки Смирнов. След издънката на „Пирин” (Бл) горнооряховци се откъснаха с 5 т. Пред преследвачите си.

Старши треньорът Сашо Ангелов заложи на доста променен състав в сравнение с есента. На вратата бе Рашков, в защита действаха Илия Карапетров, Иван Пенев, Мариян Иванов и Атанас Фиданин, в центъра – Иво Хризанов и Явор Генчев, а пред тях Мирослав Иванов – Деко. По левия фланг атакуваше Юлиан Ненов, отдясно – Любо Генчев, а в центъра на атаката – Николай Иванов. Голямата изненада бе отсъствието на Красен Трифонов, Тони Балъков и Атанас Димитров, които влязоха след почивката.

До почивката „Локо” (ГО) бе по-добрият отбор на терена. В 16-ата минута падна и голът, който се оказа единствен в мача. След тъч зад гърба на защитата на „Пирин” Любо Генчев остана непокрит и пусна прострелващ пас към Николай Иванов, който насочи топката от малкия пенал и прати коженото кълбо в мрежата – 0:1. До края на полувремето футболистите на „Локомотив” на няколко пъти имаха възможност да удвоят аванса си. Любо Генчев и Атанас Фиданин направиха хубави влизания, но защитата на „Пирин” парира атаките им.

След почивката „Пирин” натисна и настана ожесточаваща битка с много единоборства и желание за победа. Въпреки напрежението и опитите на домакините да изравнят, това не се слечи. Горнооряховци удържаха атаките и дори имаха своите възможности за второ попадение.

Успехът затвърди тима на второто място в класирането, като след мача “железничарите” направиха за 12-и път в това първенство “влакчето на победата”, водено този път от Рашков. Следващата седмица на тима предстоят две домакинства – на 5 март (четвъртък) приемат „Черно море” в реванш от 1/8 финалите за купата на България, а на 8 март (неделя) са домакини на „Локомотив” (Мездра).

„Локомотив” (ГО) : Рашков, Карапетров, Пенев, Мар. Иванов, Фиданин, Мир. Иванов, Хазризанов, Яв. Генчев, Л. Генчев, Ненов, Н. Иванов (Балъков, Трифонов, Димитров).