Loko

Горнооряховският „Локомотив” загуби с 2:0 от „Черно море” в контролна среща във Варна. “Моряците” вкараха по един гол и в двете полувремена. В 5-ата минута Велислав Василев получи топката с половината на гостите, напредна и стреля от движение, но вратарят изби в корнер. После Исмаил Иса опита удар по диагонала, но топката мина опасно покрай страничната греда. Само три минути по-късно „Черно море” създаде нова ситуация пред вратата на гостите – Велислав Василев се озова на добра позиция и стреля, Христов успя да избие, топката стигна до Исмаил Иса, който с ефектна задна ножица опита да я вкара във вратата, но кълбото облиза напречната греда.

В 16-ата минута Пабло отправи далечен удар, но отново Христов изби. Исмаил Иса стреля от десетина метра, но пак вратарят на „Локо” успя да избие в корнер,  а след изпълнението му Денислав Ангелов стреля с глава покрай гредата.

„Черно море” поведе в 42-ата минута, когато Велислав Василев сложи топката на главата на Исмаил Иса, който от близо простреля стража на гостите за 1:0. Малко след това Денислав Ангелов отправи мощен удар от дистанция, но Христов спаси. В 54-ата минута Леандро Андраде центрира отдясно в наказателното поле, където нахлуващия на скорост Илиан Илиев опита да засече с крак, но малко не му достигна да вкара.

„Железничарите” имаха отлична възможност в 64-ата минута – Владислав Мирчев засече с крак центриране отдясно, но топката срещна напречната греда. В 78-ата Стефан Велев намери Илиан Илиев, който напредна и стреля от границата на наказателното поле, като топката облиза гредата, но от външната страна.

Минута по-късно Стефан Велев пусна пас към Зе Гомеш, който от около 25 метра реализира страхотен гол за 2:0, като преди да влезе в мрежата, топката се отби в страничната греда. В края варненци отново нацелиха гредата чрез Леандро Андраде.

„Локомотив”: Християн Христов, Звезделин Бончев, Петко Цанков, Иван Пенев, Даниел Стоянов, Петър Чалъков, Джуйнет Яшар, Александър Стефанов, Стефан Иванов, Владислав Мирчев, Тодор Бакърджиев.