20248487_933165646864473_7050363416120191444_o

Отборът на „Локомотив” (Горна Оряховица) постигна лесен успех с 3:1 над „Созопол” в мач от 5-ия кръг на Втора професионална лига. Треньорът на домакините Румен Димов едва събра група от 12 играчи за битката с „железничарите”. Наказани за домакините бяха Янчев, Радев и Георгиев, а контузени – Петров, Мустафа, Хаджиев, Мехмедали, Димов и До Кармо. Гостите от своя страна нямаха проблеми с наказани и контузени състезатели.

Футболистите на Александър Димитров започнаха мача по-добре и логично в 35-ата минута Александър Киров откри резултата на “Арена Созопол” – 0:1 . В края на първата част Деян Христов удвои преднината на гостите.

През второто полувреме играчите на Румен Димов опитаха да се върнат в мача и резервата Христо Каймански в 78-ата минута успя да намали резултата и върне интригата. В последните секунди на срещата обаче влезлият като резерва халф Антоний Балъков окончателно реши всичко с трети гол за „черно-белите” – 1:3.

В следващия кръг „Локомотив” (Горна Оряховица) е домакин на „Ботев” (Гълъбово), а „Созопол” гостува на лидера „Царско село”.

„Локо” (ГО): Кристиян Кацарев, Кристиян Димитров, Ивайло Тодоров, Мариян Иванов, Мартин Николов, Владимир Мичев, Якуб Идризов, Веселин Любомиров, Александър Киров, Георги Чукалов, Деян Христов (Димитър Николов, Милен Савов, Димитър Байдаков, Петър Казаков, Антоний Балъков, Бедри Рюстемов, Любомир Генчев).