uchilishte-po-izkustvo-i-zanaqti

Домакинска загуба с 0:2 допусна горнооряховският „Локомотив” от временния водач в елитната група „Дунав”. „Железничарите” продължиха серията си без победа и след първите 4 кръга имат две равенства и две загуби.

Двубоят на стадион „Лаута” криеше много интрига, като противопостави третия срещу първия в „Б” група през миналия сезон. Горнооряховци обаче имаха положителен баланс м.г. (победа с 2:0 и реми 0:0), а преди мача треньорите и на двата тима бяха заявили, че ще гонят с всички сили победата.

По-равностойна бе първата част, в която „Локомотив” (ГО) атакуваше по-често и създаде повече възможности. Ангел Червенков заложи на същия състав от миналия мач, като отново на върха на атаката бе Кънев. Още в 6-ата минута Красен Трифонов центрира и принуди вратаря Луков за боксира, а десет минути по-късно след ново негово центриране Янаки Смирнов се размина с топката пред вратата.

В 26-ата минута пък след центриране на Димо Атанасов отдясно Трифонов стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. Само две минути по-късно Смирнов в перспективна атака пропусна да изведе Тихомир Кънев сам срещу вратаря. Силен удар на Симеон Мечев мина над гредата, а в 35-ата минута след поредното центриране на Трифонов защитникът Кавдански с глава стреля над вратата.

След почивката обаче „Дунав” рязко промени нещата и подложи вратата на Стефано Кунчев на непрекъснат обстрел. Още в 46-ата минута изненадващ удар на Милчев бе избит от вратаря. В 53-ата минута пък Юлиан Ненов проби отдясно и стреля, но Кунчев отново изби.

Русенци поведоха в следващата минута с красив гол от фаул на Антон Огнянов, който технично завъртя топката под сглобката на гредите – 0:1. Локомотивци отговориха с удар на Кавдански, който бе избит от голлинията. „Дунав” обаче продължи да атакува опасно и в 61-ата минута Диян Димов стреля остро, но вратарят с последни сили успя да избие.

Всичко в мача се реши в 66-ата минута, когато падна и вторият гол за гостите. Мирослав Будинов стреля изненадващо и след нелепа намеса на Кунчев топката спря в мрежата му – 0:2. Отново Будинов отправи параболичен удар, но топката мина до гредата.

Домакините можеха да намалят в 72-ата минута, когато опасен удар на Николай Христов с глава мина до гредата. Малко преди края Мечев отправи слаб удар, но вратарят Луков улови, а в ответната атака изстрел на Ненов бе боксиран от Стефано Кунчев.

В следващия кръг на 27 август на „железничарите”, които са с актив от 2 точки, предстои гостуване на ЦСКА в София.

„Локомотив” (ГО): Кунчев, Желев, Кавдански, Керчев, Фиданин, Христов (82 Шишков), Мечев, Трифонов, Атанасов, Смирнов, Кънев (75 Узунов).