Отлично представяне записа „Локомотив- 96” (ГО) на държавното първенство по канадска борба, провело се в Козлодуй. Клубът на Цветан Гашевски завоюва осем златни, десет сребърни и шест бронзови отличия в отделните категории. Горнооряховци станаха отборни шампиони при юношите със 75 т., а при мъжете са втори, отстъпвайки само на „Армспорт” (Благоевград).

Стоян Големанов демонстрира изключителна форма и за поредна година дублира титлата си с лява и дясна ръка в кат. до 90 кг. Във финала на лява ръка той се наложи над Стефан Тодоров („Адреналин” Сф), а с дясна ръка надви Иван Младенов (АЕЦ Козлодуй).

При хората с увреждания запомнящо се участие записа Марин Пейчев, който спечели надпреварите и на двете ръце в своята категория до 80 кг. В двата финала той сгази Ваньо Биячев от „Вихър” (Вн). Малко не достигна на Марин да спечели безпрецедентните 4 златни медала от едно първенство, след като участва и в два финала при ветераните в абсолютна категория срещу Йордан Стаматов от „Армспорт”. Двамата си размениха по една победа, като Пейчев стана шампион с лява ръка и е втори с дясна ръка.

В името на по-добро отборно класиране Цветан Гашевски предложи невероятно изживяване за публиката в кат. 75 кг. Легендарният състезател завоюва две сребърни отличия, като отстъпи на силния младеж Калоян Тумбев („Адреналин”) с лява и на Виктор Балабанов (АЕЦ Козлодуй) с дясна ръка. Пламен Димитров се пребори за сребро с лява ръка след загуба от световният шампион Стефан Ленгаров („Витоша”) и добави бронз с дясна ръка при мъжете в кат. до 80 кг. Вицешампион при мъжете в най- леката кат. до 55 кг с лява ръка стана Станислав Роглев, който падна на финала от Милчо Янков (АЕЦ Козлодуй). С две трети места в кат. до 60 кг е Мартин Кирилов.

Петър Иванов и Ганелин Стоянов стигнаха до финалните срещи при юношите в кат. до 80 кг. На лява ръка триумфира Иванов, а на дясна ръка ликува Стоянов. Друг възпитаник на Цецо Гашевски – Георги Георгиев игра в два финала в кат. до 60 кг, където обаче отстъпи на Любомир Тихомиров („Гладиатор” Рз) и трябваше да се задоволи със сребърни отличия. С два бронзови медала в същата категория се окичи Яшар Николаев. Своя принос за първото място в отборното при юношите даде и Димитър Димитров, който взе бронз на лява ръка в кат. над 80 кг.

При жените Мария Раева спечели злато и сребро в кат. до 60 кг. С лява ръка горнооряховката би на финала Димитрина Димитрова (Тутракан), а с дясна ръка отстъпи на най-титулуваната българка в канадската борба Вероника Бонкова от „Армспорт” (Банско).

Един сребърен и два бронзови медала за великотърновския „Етър-87” спечелиха Тодор Бонев и Мартин Георгиев. Във финала на лява ръка в кат. 70 кг Бонев падна от европейския шампион Христо Делиджаков от „Витоша”. Мартин Георгиев е втори на лява ръка в кат. 110 кг, след загуба от Марин Пантелеев от „Витоша”, а с дясна ръка е трети.