“Левски” буквално се подигра с „Етър”, като го разби с категоричното 7:1 в мач, игран пред едва 1000 зрители на стадион “Георги Аспарухов”. В герой за “сините” се превърна Базил Де Карвальо, който вкара 4 попадения за 64 минути на терена. Във вратата на “виолетовите” се разписа и 16-годишният Антонио Вутов, както и Илиян Йорданов. “Сините” дори можеха да се поздравят с още по-изразителен успех, но фрапантни пропуски в края направиха Роман Прохазка и Йорданов.Ивайло Русев пък си отбеляза автогол. Почетното попадение за етърци беше дело на Нери.

“Сините” не започнаха много активно срещата. След 10-ата минута обаче домакините вдигнаха оборотите и започнаха да притискат съперника в собствената му половина. Първото попадение падна в 16-ата минута. Тогава Базил Де Карвальо откри резултата с глава, засичайки центриране отдясно на Гаджев. Стражът на “виолетовите” Павле Велимирович се опита да избие, но въпреки това кълбото се оплете в мрежата му.

В 34-ата минута съдията Борислав Колев даде дузпа за “Левски”, след като Костадин Гаджалов фаулира Дъстли Мулдер. Де Карвальо реализира за 2:0. Минута след това етърци можеха да върнат един гол, когато Четин Садула се измъкна срещу вратаря, но нацели дясната греда на вратата на Пламен Илиев.

В 38-ата резултатът стана класически. Кристовао Рамос изведе Илиян Йорданов, той стреля, Велимирович спаси, но при добавката Де Карвальо от малък ъгъл оформи хеттрика си, който е негов първи с екипа на “Левски”.

Разгромът продължи след почивката. В 49-ата минута Де Карвальо бе изведен зад защитата на Етър, навлезе в пеналта и стреля, но уцели напречната греда. Само 120 секунди след това резултатът набъбна до 4:0 за домакините. 16-годишният Вутов получи топката от Гаджев, излъга двама играчи около точката на дузпата, след което стреля неспасяемо с левия крак. В 58-ата отново Де Карвальо наказа черногорският страж на “виолетовите” – Павле Велимирович. Звездата на “сините” получи топката от Илиян Йорданов и реализира четвъртото си попадение в двубоя – 5:0.

В 68-ата Ивайло Русев си отбеляза автогол след центриране на Рамос и “Левски” поведе с 6:0. В 79-ата гостите стигнаха до почетно попадение. Пламен Илиев беше излязъл неразчетено, Дормушали Саидходжа го прехвърли и поднесе топката на Нери, който реализира на празна врата – 6:1.

Крайното 7:1 за “Левски” оформи Илиян Йорданов. Вутов поднесе топката на съотборника си, който беше оставен непокрит в наказателното поле, имаше достатъчно време да си я нагласи и със силен удар прониза Велимирович. Така завърши един мач, който може да бъде определен по един-единствен начин – пълен срам.

„Етър”: 1.Павле Велимирович, 22.Красен Трифонов, 24.Тико Месина (84-20.Димитър Байдаков), 3.Милчо Макенджиев, 13.Костадин Гаджалов, 15.Ивайло Русев, 4.Ахмед Хикмет (55-5.Азрак Махамат), 14.Четин Садула (69-12.Нери), 8.Николай Петров, 91.Йоан Пивати, 29.Дормушали Саидходжа.