Димитър Кушев вкара 4 гола срещу “Щастливеца”.

Отборът на „Лайтс” продължава да мачка съперниците, като взе вече втора убедителна победа, без да е допуснал гол. В тима се подвизават бившите етърци Владимир Атанасов, Мариян Генов, Стефан Ангелов, Димитър Кушев, Станимир Палев, Пламен Костадинов и др. Отборите вече играят и вторите си срещи, като още един отбор постигна втора победа – „Водстрой”.

Царевец – Севастократор 2:2

Двата отбора продължават в група „Г” без загуба и след втория кръг, като завършиха наравно помежду си. Точката обаче е по-ценна за „Севастократор”, който вече е с актив от 4 т. Още в 4-ата минута Енвер Силистралиев намери с пета от въздуха Мирослав Петков,  който напредна между двама защитници и откри за гостите. Йордан Кабакчиев изравни с далечен удар под гредата, а в 16-ата минута пак той удари и греда. Отново Петков с удар от дъгата и последвал рикошет направи 1:2, но пак Кабакчиев две минути преди края измъкна равенството, което бе второ за отбора му „Царевец”.

Паника – Водстрой 0:5

„Водстрой” взе втора убедителна победа, този път с 5:0. В 4-ата минута вратарят на „Паника” загуби топката и последва пас към дебнещия Иван Златков – 0:1. Веднага след това Любомир Борисов покачи на 0:2, а до почивката и двата отбора удариха по една греда. В 23-ата минута Ивайло Иванов с удар отляво се разписа, а отново той завърши хубава комбинация за 0:4. В 28-ата минута двама играчи на „Водстрой” изкочиха пред вратата и за Стилиян Иванов не бе проблем да вкара петия гол в мача.

Росонери – Облак 5:1

„Росонерите” върнаха шансовете си да продължат напред, като след загубата от „Гегитрейд” на старта, сега взеха убедителна победа над „Облак”, който пък отиде последен в класирането. Надмощието им бе пълно и Димитър Димитров с диагонален удар бързо откри, а пак той удвои, след като излезе сам срещу вратаря. В 12-ата минута Ерхан Солак бе най-съобразителен и покачи на 3:0. В 27-ата минута при поредната атака Стефан Бранеков с удар по диагонала вкара четвърти гол. Светослав Лазаров вкара почетен гол за „Облак”, като се откъсна и стреля под напречната греда – 4:1. В самия край обаче отново Солак технично завърши една атака за 5:1.

Щастливеца – Лайтс 0:7

Владко Атанасов откри с глава в 7-ата минута и сложи началото на разгрома. Димитър Кушев се отличи този път, като наниза 4 гола. Таранът излезе сам срещу вратаря след грешка на съперника в центъра и вкара за 0:2. В края на полувремето Пламен Костадинов бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, при която Мариян Генов бе безпогрешен. „Лайтс” обаче не намали оборотите и в средата на втората част двама изскочиха срещу вратаря, като Кушев се разписа, а отново той се пласира добре до близката греда след корнер и оформи хеттрика си. В 36-ата минута Мартин Кръстев от чиста позиция вкара шестия гол, а точка на разгрома сложи отново Димитър Кушев – 0:7.