kaiser6

“Велико Търново спорт” ви предлага паметни кадри. Двубоят между “Етър” и “Кайзерслаутерн” (1:1), игран на 2 октомври 1991, е мач реванш от КЕШ, като първата битка в Германия завършва 2:0 за немците.

В края на първото полувреме на срещата “виолетовите” повеждат с 1:0 на немския шампион пред повече от 15 000 зрители. Капитанът на “Етър” Ангел Червенков бележи в 44-та минута най-важния си гол в богатата си футболна кариера. В края на мача етърци упорито търсят втори гол, но секунди преди последния сигнал при една от редките си атаки “Кайзерслаутерн” успява да изравни и да лиши “Етър” от заслужена победа.

kaiser3

Припомняме на феновете този паметен мач и пожелаваме успех на Червенков в новото му назначение – старши треньор на “Литекс”!

Моментите от първата част на “Етър” – “Кайзерслаутерн” можете да гледате ТУК.

Последните минути на срещата, в които “виолетовите” изпускат няколко отлични положения за отбелязване на втори гол, а вместо това гостите изравняват в последната си атака, можете да гледате ТУК.