Rus-Arg_2017_(11)

Юношите на „Етър” спечелиха първа точка на чужд терен в настоящото първенство на елитната U17 група, но пропуснаха удобна възможност да запишат и първа победа. „Виолетовите” гостуваха в София на „Левски-Раковски”, който е единият от двата отбора след етърци в класирането. Мачът завърши без голове 0:0 и не промени статуквото в таблицата. „Етър” има нов шанс за първи успех следващата седмица, когато на 21 октомври от 15:30 ч. приема „Витоша” (Бистрица), който се намира точно преди него в класирането.

В мач с много обрати играчите на „Етър” до 15 години пък отстъпиха при гостуванео си на „Спартак” в Плевен с 3:2. Домакините поведоха с гол на дежурния си голмайстор Борис Димитров. Не след дълго обаче „виолетовите” изравниха чрез Калоян Ненчев, а после спечелиха и дузпа, от която Александър Марков направи обрат в резултата – 1:2. До почивката обаче плевенчани изравниха с попадение на Пламен Иванов. През втората част „Спартак” стигна до трети гол чрез Кирил Андреев и измъкна победата с 3:2.

В елитната U15 група етърци са на 13-о място от 16 отбора с актив от пет точки, а в следващия кръг на 21 октомври от 11:00 ч. посрещат „Черноморец 1919” (Бургас), който е точно пред тях с 2 точки повече.