beroe_etar_1_4_U17_2003_2019

Етър – Витоша (Бистрица) 4:1 (0:1)

След като стартираха с три поредни победи в елитната U17 група, а после записаха три загуби, етърци се върнаха на победния път с убедителна победа над „Витоша” (Бистрица). В Дебелец тимът постигна пълен обрат, след като на почивката губеше в резултата с 0:1. През второто полувреме “виолетовите” отбелязаха четири гола за четвъртата си победа в първенството.

Първата част бе равностойна. Гостите поведоха в 20-ата минута с гол на Димитър Младенов. Малко след почивката Светломир Венциславов направи 1:1 при статично положение, а няколко минути по-късно Христо Марков изведе „Етър” напред в резултата. „Витоша” опита да изравни и остави пространства за домакините, които организираха добри контраатаки. Калоян Ненчев вкара третия гол, а крайното 4:1 оформи Христо Марков с второто си попадение в мача.

„Етър” е на осмото място с 12 точки, а в неделя от 15 ч. има второ поредно домакинство – срещу „Национал” (София).

Етър – Асти (Хасково) 6:1 (3:0)

Втора победа в първенството взе тимът на треньора Стефан Ангелов. „Етър” U15 разгроми хасковлии с 6:1, като водеше на почивката с 3:0. Николай Николов откри резултата, а Радостиян Димитров покачи на 2:0. Росен Върбишки направи 3:0 от дузпа.

След паузата последваха два гола на Мартин Янков и един на Цветомир Недков, а чак в последната минута „Асти” вкара почетно попадение.

Етърци заемат 11-ото място с 6 точки, а в неделя от 13 ч. приемат също „Национал” (София).