IMG_6297

IMG_6305

„Етър” взе очаквана победа на старта на първенството на Северозападната „В” група. „Виолетовите” победиха с 2:0 „Ювентус” (Малчика) и това бе най-малкото, с което можеха да си тръгнат гостите. Пред около 300 зрители на стадион „Христо Ботев” етърци продължиха традицията да нямат загубена точка в Дебелец в последните години, като доминираха тотално през целия мач. От 15 създадени голови положения домакините обаче реализираха само две, докато гостите се задоволиха с два удара покрай гредата за целия мач.

Преди мача стана ясно, че защитникът Тихомир Трифонов в последния момент си е тръгнал от отбора и няма да бъде част от “Етър”.

Първите десет минути бяха ударни. Още в 5-ата Альоша Илиев центрира отдясно и Илко Трифонов заби топката под напречната греда, вкарвайки първия гол в първенството – 1:0. Трифонов направи много силен мач и се открояваше с борбеността и раздаването си на терена.

Малко след това Сашо Кирилов пусна на Петков, който стреля технично, но над гредата. В 10-ата минута Альоша Илиев отдясно намери отново Петков, който би до левия стълб. Отново той не успя сам срещу вратаря. После гостите се затвориха и двейсетина минути не допускаха опасност пред вратата си.

В 30-ата Явор Генчев стреля от фаул, но вратарят боксира. Вторият гол падна в 36-ата минута, когато Иван Петков намери отдясно Явор Генчев, той пусна отлично на Джихат Кямил пред вратата и халфът засече топката за 2:0.

После Альоша Илиев центрира отдясно и Петков с красива задна ножица стреля до гредата, а малко преди почивката Явор Генчев изстреля от воле опасен удар, но след рикошет топката профуча над гредата в корнер.

IMG_6279

Илко Трифонов направи силен мач.

IMG_6298

Виолетовата агитка.

Второто полувреме започна с нов удар на Иван Петков с глава до гредата. В 53-ата минута дебют за „Етър” направиха Мирослав Иванов – Деко и Радослав Байчев, които раздвижиха доста играта в атака. Байчев се запомни с няколко мощни атаки и удара, а Деко остави много добро впечатление с класата и погледа си към играта. На няколко пъти той навърза защитата и потърси голови пасове, но не срещна достатъчно разбиране от съиграчите си.

Цялото полувреме премина при атаки на етърци, създаване и пропускане на положения. Петков в 56-ата минута технично отклони топката с глава, но вратарят Веселин Ганчев за сетен път спаси. Малко след това Николаев бе изведен отдясно и стреля от въздуха без забавяне, но топката мина до сглобката. Радо Байчев предприе мощен пробив през центъра, завършил с удар в тялото на вратаря.

В 70-ата минута Мирослав Иванов навърза цялата защита отдясно и пусна пред голлинията на Петков, който обаче закъсня да засече топката.

Чак в 76-ата минута гостите от „Ювентус”, играли в розови екипи като „Палермо”, отправиха първи удар по посока на вратата на „Етър”, но шутът на Дюлгеров мина до гредата. Две минути по-късно силен удар на Байчев бе избит от вратаря. „Виолетовмите” създаваха с лекота възможности, но търсеха артистичност и не бяха докрай концентрирани. В 86-ата минута дойде нова канонада от удари, при един от които Добри Петров нацели гредата, а отскочилата топка попадна у Деко, но ударът му бе спасен.

„Етър“: Цанков, Кирилов, Минков, Ангелов, Павлин Иванов, Генчев, Илиев (53 Байчев), Кямил (53 М. Иванов), Илиян Трифонов, Петков (70 Д. Петров), Николаев.