сн. football24.bg

„Етър” спря головата суша и направи добър мач като гост на ЦСКА, но допусна шеста загуба – с 3:1. Този път етърци започнаха прибрано и залагаха на светкавични контри. При първата от тях в 7-ата минута Анев нахлу отляво и с диагонален удар би до гредата. Преди това ЦСКА имаше само един удар на Венков с глава до вратата след центриране отдясно.

Домакините продължиха да атакуват и в 12-ата минута Иван Бандаловски отблизо стреля до самата греда. Малко след това Присо бе изведен при съмнително за засада положение, но стреля в облаците.

В 23-ата минута Луис Едуардо видя, че вратарят е излязъл напред и пробва да го прехвърли от центъра, но Томаш Черни се върна и улови. „Етър” дочака своя миг в 30-ата минута, когато Ахмед Хикмет прекъсна головата суша, продължила точно 496 минути. Той бе изведен от Садула, напредна срещу вратаря и откри с безпощаден удар в долния ляв ъгъл – 0:1. ЦСКА продължи да натиска и в 42-ата минута след центриране на Тодор Янчев Бандаловски стреля опасно, но Цанков спаси.

Поредна контра на етърци в 43-ата минута изведе Садула и Анев срещу един защитник, но вместо да подаде Садула тръгна да лъже и загуби топката. За жалост ЦСКА изравни в самия край на полувремето. Сержиньо бе намерен от Анисе и първият му удар не успя, но вторият донесе равенството – 1:1.

Втората част започна с нов гол на домакините. Защитата проспа центриране отдясно на Бандаловски и Тасио отблизо направи 2:1. ЦСКА продължи да атакува и удар на Сержиньо от фаул под гредата бе изваден от Цанков в корнер. Чест прави на „виолетовите”, че също атакуваха опасно. Атанасов от фаул в 62-ата минута стреля в долния ъгъл и принуди вратаря Черни да вади. Две смени направи Цанко Цветанов, като Саидходжа и Станкев влязоха на мястото на Едуардо и Хикмет. В 70-ата минута след хубаво двойно подаване Анисе бе изведен сам срещу Цанков, който го събори. Последва жълт картон и дузпа, която Анисе превърна в трети гол. Само след пет минути етърци можеха да вкарат втори гол, но от чиста позиция Трифонов не успя да нанесе хубав удар. До края нищо не се случи с изключение на няколко жълти картона за двата тима. Така „Етър” спря головата суша и игра достойно, но загуби за шести път.

ЦСКА: Томас Черни, Михаил Венков, Тодор Янчев, Лукас Афини, Сержиньо, Иван Бандаловски, Анисе, Апостол Попов, Пламен Крачунов, Антон Карачанаков, Нджонго Присо (35 Тасио)

„Етър“: Цветомир Цанков, Ели Маркес, Тихомир Трифонов, Милчо Макенджиев, Атанас Атанасов, Николай Петров, Радослав Анев, Ахмед Хикмет (76 Станкев), Четин Садула, Красен Трифонов, Луис Едуардо (63 Саидходжа)