16178642_1220227031407591_559687589409503325_o

„Етър” взе първа победа под ръководството на новия си старши треньор Станислав Генчев. „Виолетовите” разбиха в контола с 4:0 като гости „Ботев” (Гълъбово), като мачът се игра на изкуствения терен над стадион „Берое” в Стара Загора.

Генчев започна с Акалски, Кирилов, Минков, Скерлев, М. Николов, Кямил, Динев, Ивайлов, Неделчев, Карапетров и Ив. Петков.

Великотърновци отбелязаха по два гола във всяко полувреме. Още в 6-та минута Джихат Кямил беше изведен в наказателното поле, но топката профуча край страничната греда на „Ботев”. В 31-та минута „Етър” откри резултата. Кямил центрира отдясно и Стефан Неделчев с глава се разписа за 0:1. “Болярите” имаха пълен превес и последваха пропуски на Кямил и Петков, преди резултатът да бъде удвоен. В 36-ата минута етърци отнеха топката и отдясно бе изведен Илия Карапетров, който стреля, вратарят изби и Карапетров намери Динко Динев, който вкара за 0:2.

След почивката в игра за „Етър” се появиха нови 11 футболисти – Ивайло Петков, Мицаков, Апостолов, Симеон Иванов, Ташев, Трифонов, Явор Генчев, Кънев, Иван Стоянов, играещият треньор Станислав Генчев и юношата Бранислав Ботев.

„Виолетовите” отново доминираха и създадоха три добри положения, а веднъж топката срещна и гредата след удар на Явор Генчев.

В 73-та минута след корнер и лошо изчистена топка тя попадна в Симеон Иванов, който със силен удар я прати за трети път във вратата на „Ботев”, отбелязвайки второто си поредно попадение в контролите. Малко след това отново след корнер топката бе избита и от границата на наказателното поле с левия крак юношата Бранислав Ботев фиксира крайното 0:4. Това бе и първият гол за мъжкия отбор на „Етър” на младока, който заслужава адмирации, както и  появата на Кольо Станев срещу „Царско село”. Включването на юноши от великотърновската школа в подготовката на мъжкия отбор е чудесна практика, която трябва да продължи и занапред.

„Етър”: Акалски, Кирилов, Минков, Скерлев, М. Николов, Кямил, Динев, Ивайлов, Неделчев, Карапетров, Иван Петков (Ивайло Петков, Мицаков, Апостолов, С. Иванов, Ташев, Трифонов, Яв. Генчев, Кънев, Ив. Стоянов, Ст. Генчев, Бр. Ботев).