2020-01-19

„Етър” взе чудесна победа във втората си контрола – в Белек, Анталия, „болярите” победиха с 2:1 руския „Ротор” (Волгоград), водач в първенството на руската втора дивизия.

В 15-ата минута дойде и първата опасност пред вратата на руския тим. Флорент Боджадж изведе майсторски Дино Мартинович, който стреля силно, но ударът му излезе в аут. В 21-ата минута Шпиталний получи шанс да се разпише, но атакуващият футболист на Ротор шутира в тялото на Господинов.

В 35-ата минута Иван Стоянов бе много близо до първия гол в проверката, но опитният нападател не успя да спечели битката с вратаря, който се намеси майсторски, избивайки кълбото в ъглов удар.

„Ротор” откри резултата в 40-ата минута, когато Денисов центрира отляво, а над всички бе непокритият Серченков, който се разписа с глава – 1:0.

Първите минути на второто полувреме бяха за руснаците, които стигнаха до едно опасно положение в 58-ата минута, когато от фаул Хачук стреля в ъгъла, но Анатоли Господинов майсторски извади топката.

След 70-ата минута „Етър” пренесе трайно играта напред. Първо след центриране от фланга Кольо Станев стреля, но вратарят улови. В 78-ата минута след центриране отдясно от фаул Иван Петков нанесе удар с глава, но след рикошет топката излезе в корнер.

Етърци изравниха в 83-ата минута, когато след поредния корнер отляво Иван Петков надскочи всички и с глава се разписа за 1:1. Минута преди края „Ротор” създаде възможност, но ударът на Каретник с глава мина покрай вратата. Течеше последната минута, когато след центриране отляво на новото попълнение Георги Купенов към намиращия се пред пеналта Байдаков, който игра с глава и играчът на руския тим Йонов засече топката в собствената си врата, така „Етър” спечели с 2:1.

„Етър”: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Иван Скерлев, Антон Огнянов, Божидар Кацаров, Яни Пехливанов, Фло Боджадж, Иван Стоянов, Дино Мартинович (Кольо Станев, Ерол Дост, Тони Иванов, Стелиян Добрев, Иван Петков, Георги Купенов, Димитър Цонев, Димитър Байдаков, Борислав Марков).

„Ротор”: Нeсторенко, Пискунов, Удал, Байриев, Денисов, Песегов, Серченков, Алейник, Горбунов, Шпиталний, Галаджан.