118775374_1510782409125618_9025273802183417614_o

„Етър” сложи край на серията без гол тази есен, макар и в контролна среща. „Виолетовите” спечелиха с 1:0 гостуването си на втородивизионния „Янтра”, мачът се игра на стадион „Христо Ботев” в Габрово.

Старши треньорът Петко Петков започна мача с: Христо Иванов, Пламен Крачунов, Яни Пехливанов, Георги Купенов, Антон Огнянов, Божидар Кацаров, Даниел Пехливанов, Свилен Щерев, Здравко Илиев, Милчо Ангелов, Преслав Боруков. През второто полувреме в игра влязоха всички останали футболисти на „виолетовите”, включително и двама дошли на проби играчи от Португалия – вътрешният полузащитник Карлитос и външният халф Алдаир.

До почивката голове не паднаха, като най-чистата ситуация на етърци бе в 29-ата минута, когато новото попълнение Свилен Щерев можеше да открие головата си сметка за “Етър”. След хубаво центриране Щерев спря топката на гърди и стреля, но топката мина покрай вратата.

Единственият гол в мача падна в 64-ата минута, когато единият от дошлите на проби португалци – Алдаир, напредна отдясно, преодоля съперник и центрира към Милчо Ангелов, който се разписа за крайното 0:1. “Виолетовите” имаха още доста голови възможности в мача.

“Полезен мач, стана добра контрола и тренировка. Срещнахме млад и амбициозен отбор, с динамична игра, което бе отлично за нас. Доволен съм от показаното”, коментира след проверката старши треньорът Петко Петков.