img_57676

Грешен ход на свой терен направиха етърци в домакинството срещу „Видима-Раковски”, като загубиха на стадион „Ивайло” с 1:2. Загубата прати отбора на петото място, след като всички останали конкуренти спечелиха мачовете си. За домакините не игра голмайсторът Димитър Байдаков, който е с контузия в глезена.

В началото удар на Георги Колев бе изваден в корнер, а в 10-ата минута Бисеров спря на гърди топката, но стреля в аут. Малко след това Николаев напредна, но също стреля край вратата.

Гостите направиха първата си опасна атака в 23-ата минута, когато след прибързано излизане на Димитров Златко Бонев шутира във вратата, но Бисеров изби пред голлинията. В следващата минута обаче дойде студен душ – след центриране отляво непокритият Кирил Фидин с глава вкара за 0:1. В игра на мястото на Пенев влезе Илко Трифонов, след чието центриране ог фаул Ванков с глава би до гредата.

На почивката Тодоров влезе на мястото на Бисеров, като отзад до Ванков се върна Мариян Иванов, а Тодор Чирпанов заигра като централен нападател. „Виолетовите” тръгнаха по-масирано в атака, но след центриране на Ангелов Блажев пропусна пред вратата, а в 51-ата минута Ивайло Тодоров с глава стреля до гредата.

В 58-ата минута последва контра на севлиевци, завършена от Павлин Иванов с гол – 0:2. Домакините потърсиха намаляване, но удар на Николаев от фаул бе изваден в корнер. Все пак в 62-ата минута след центриране Георги Колев вкара за 1:2.

Надеждите за обрат обаче не се оправдаха. Домакините затънаха в плен на хаоса, а гостите или бавеха играта, или пробваха бързи контри. На три пъти техни играчи излизаха съвсем сами срещу Венци Димитров. Два пъти Добри Петров се озова сам срещу вратаря, а веднъж и Павел Иванов, като и в трите случая В. Димитров спаси по отличен начин и предотврати още по-тежка загуба. В 89-ата минута пък Ангелов изби пред голлинията след пробив на Янков.

Чак в края на триминутното продължение след центриране на Ангелов Чирпанов стреля опасно, но вратарят на гостите Христов изби от голлинията и резултатът остана 1:2.

“Етър”: Димитров, Николов, Бисеров (46 Тодоров), Иванов, Ванков, Ангелов, Николаев, Колев (81 Мустафов), Пенев (33 Трифонов), Блажев, Чирпанов.