„Етър-64” спечели пета поредна титла и общо седма в историята си, като извоюва победа и в третия финален мач срещу „Бъки”. След двете убедителни победи у дома, днес „виолетовите” наложиха волята си и в габровската зала „Орловец” с 20:18 (9:7) в крайно оспорван двубой.

Срещата премина през няколко размени на водачеството. Етърки поведоха с 1:2, но до 7-ата минута „Бъки” обърна до 3:2. Габровки дори поведоха с 5:3 в 15-ата минута, но възпитаничките на Йонка Генчева бързо изравниха. Мачът бе повече позиционен и стратегически, отколкото пълен с атрактивен хандбал. Изключително силно играха вратарките на двата отбора – Гери Александрова и Деси Николова за етърки и Росина Ненова за домакините. В същото време в атака и двата тима платиха данък на напрежението и грешките никак не бяха малко. При 7:7 в продължение на 5-6 минути изобщо не падна гол в нито една от двете врати… В края на полувремето с два гола на Шир Вакрат „Етър-64” се оттегли с малка преднина – 7:9. Точно израелката направи разликата между двата тима и с решаващи голове допринесе за титлата.

Великотърновки поведоха със 7:10, но последваха три поредни габровски гола за 10:10. В тези минути на втората част решаващ се оказа и опитът на Зоя Стефанова. Стигна се до 11:14 в 45-ата минута, а осем минути преди края етърки вече дръпнаха с 13:17. Въпреки това интригата остана до последно, а краят дойде при минималното 18:20, което обаче бе с цената на шампионска титла!

Титлата и златните медали на шампионките бяха връчени от президента на „Етър-64“ Атанас Атанасов под аплодисментите на близо 50 привърженици на великотърновския клуб, които пристигнаха специално за мача. Купата на „Бъки” и сребърните отличия поднесе президентът на БФХ Росица Бакърджиева.

„Етър-64”: Александрова, Дончева 1, Богданова 4, Вакрат 9, Зоя Стефанова 4, Коцева 1, Ст. Димитрова 1 (Николова, Д. Иванова). В групата бяха още Зорн. Стефанова, Кръстева, Павлова, Кр. Стефанова, Събева.