BAKI_ETAR_3

Хандбалистките на „Етър-64”  завършиха триумфално плейофите за титлата, като спечелиха най-важния си мач – в Габрово срещу „Бъки” с 24:23 (13:10). Победата изведе етърки на крайното първо място след този етап, което им осигури полуфинал срещу четвъртия „Шумен”. При това на него евентуален трети мач ще бъде във Велико Търново, така че възпитаничките на треньорката Йонка Генчева имат много големи шансове за финала за златните медали. В другия полуфинал ще играят предприелия мощна атака „Свиленград” и загубилия бонуса си от редовния сезон „Бъки”.

И този мач, както почти всички от плейофите, бе с много изравнени възможности и резултат, но разликата бе, че „Етър-64” бе водещият отбор през цялата среща и не изпусна инициативата дори в критичните мигове.

Великотърновки поддържаха преднина от 2-3 гола през цялата първа част, която завърши 13:10 в тяхна полза. Страхотен мач направи вратарката Деси Николова, която за пореден път „гипсира“ габровските хандбалистки и повлия на стрелбата им. Николова отрази три 7-метрови наказателни удара, а още три пъти състезателки на домакините стреляха покрай вратата ѝ на контраатака сами срещу нея. Много силно игра целият отбор на „Етър-64” – както в защита, така и в нападение.

Интригата се върна в средата на второто полувреме, когато от 14:18 за етърки домакините вкараха 4 поредни гола и доведоха нещата до 18:18 в 42-ата минута. И пак „болярките” дръпнаха с 18:20, „Бъки” изравни за 20:20. Отново великотърновки излязоха напред с 20:22 и пак габровки стигнаха до равенство. Така се стигна до драматичната последна минута, в която „Етър-64” вкара ценен гол за 22:23, но домакините изравниха и имаха 30 секунди за атака и победно попадение. Маргарита Христова обаче направи линия, а в ответното нападение две секунди преди края Кристияна Караманлиева реализира и донесе успеха на „Етър 64“ с 23:24!

„Етър-64”: Десислава Николова, Миглена Христова 2, Кристияна Караманлиева 8, Соня Богданова 5, Мария Йорданова 5, Петя Кръстева, Данислава Петрова 4 (Деница Асенова, Ангелина Симеонова).

Така в полуфинала етърки ще приемат „Шумен” най-вероятно на 10 април, после на 14-и гостуват в Шумен, а ако се стигне до трети мач, той ще е отново в ДКС „Васил Левски”.