IMG_9683

Мария Йорданова и Деница Иванова бяха най-резултатни за етърки с по 5 гола.

Изненадващо, но логично с оглед на развоя на мача, равенство 23:23 направиха хандбалистките на „Етър-64” у дома срещу „Шумен-98” във втория си мач от плейофите в първенството на „А” група при жените. Двата отбора направиха равностоен и интересен мач, в който играта бе на приливи и отливи. Великотърновки първо водеха в резултата, после шуменки обърнаха развоя до почивката. През втората част „Етър-64” пак поведе, отново съперникът дръпна, а в края двубоят завърши реми.

Шуменки поведоха с 0:1 още в началото, после „Етър” обърна до 4:2 в 8-ата минута, но оттам нататък нещата не тръгнаха добре. Множество пропуски в атака, удари в гредите, пропуснати дузпи донесоха обрат. В 13-ата минута бе вече 4:6, като куриозното бе, че и шестте гола за гостенките бяха дело на Кристина Касабова. До почивката шуменки удържаха аванса си – 10:12.

IMG_9677

Първите минути на второто полувреме бяха най-силни за „виолетовите”, които с 4 поредни гола поведоха за 14:12. После мачът тръгна гол за гол, като етърки водеха до 20:19. Последните десет минути бяха напрегнати. С три поредни попадения „Шумен-98” обърна до 20:22, а в 56-ата минута и до 21:23.

Мария Йорданова и Кристияна Караманлиева доведоха нещата до 23:23 две минути преди края. В оставащото време „Шумен-98” направи две атаки, а етърки – една, но те бяха безрезултатни и така бе фиксирано реми.

Най-резултатни за „Етър-64” бяха Деница Иванова и Мария Йорданова с по 5 гола, а за гостенките – Кристина Касабова с 13. Изненадата за публиката бе новата цена на билетите – 3 лв., което остави трибуните доста по-празни, отколкото на досегашните възлови мачове.

И точката обаче се оказа стратегически важна за „болярките”, защото в другия мач от плейофите „Свиленград” обърна „Бъки” с 24:23 (на почивката 12:15 за габровки). Така „Етър-64” продължава да води убедително със 7 точки, следван от „Свиленград” с 4, „Бъки” – 3 и „Шумен-98” – 2 т., като последните два отбора имат и мач по-малко.

В женския хандбал сега предстоят финалните мачове за Купата на България в Габрово, като на 10 март етърки от 15 ч. излизат в полуфинал срещу „Свиленград”.

„Етър-64”: Д. Николова, Богданова 2, М. Йорданова 5, Д. Иванова 5, А. Симеонова 1, П. Кръстева 4, Д. Петрова 3 (Д. Кръстева, Караманлиева 3).