IMG_4878

Очаквана победа взеха хандбалистките на „Етър-64” у дома над „Панагюрище” с оглед на това, че първият в класирането на „А” група приемаше последния. Великотърновки се наложиха с 35:23 (19:8), като мачът се игра в малката зала „Сава Величков” поради заетост на ДКС „В. Левски” и невъзможност да се проведе в Спортната зала на ВТУ. Така съвсем малко хора имаха възможност да гледат мача и да подкрепят „виолетовите”.

В игра се завърна Деница Иванова, но поради здравословни проблеми въобще не влязоха Соня Богданова и Петя Кръстева. Така в основния състав заедно с Деси Николова, Мирела Павлова, Деси Кръстева, Деница Иванова и Даниела Коцева започнаха още и Антония Симеонова и Мария Йорданова.

Надмощието бе очаквано и разликата в резултата растеше постепенно. В 10-ата минута етърки водеха с 8:4, а в 20-ата вече бяха удвоили аванса – 14:6. До почивката той вече бе 11 гола. След почивката постепенно влязоха младите Данислава Петрова, Виктория Маринова, Кристиана Караманлиева, Мартина Хараламбиева и Стилияна Динева, като след 45-ата минута на игрището останаха само девойките старша възраст.

Авансът две минути преди края бе 15 гола, когато с три последователни резултатни атаки гостенките от „Панагюрище” направиха загубата по-почетна – 35:23.

Най-резултатна в мача бе Антония Симеонова с 8 гола, следвана от Деси Кръстева и Данислава Петрова – по 6 попадения. В събота етърки гостуват в дербито на „Бъки“ в Габрово. Срещата е на 6 март от 14:00 ч.

„Етър-64”: Десислава Николова, Мирела Павлова 4, Антония Симеонова 8, Мария Йорданова 3, Деница Иванова 1, Десислава Кръстева 6, Даниела Коцева 3 (Мартина Хараламбиева, Данислава Петрова 6, Виктория Маринова 2, Кристиана Караманлиева 2, Стилияна Динева 1).