Тимът на „Самоводене” записа пореден успех в контролите, след като победи в Дебелец юношите старша възраст на „Етър 1924” с 1:0. По принцип възпитаниците на Борислав Евтимов трябваше да играят на своя стадион с „Академик”, но срещата пропадна поради последвал отказ от страна на свищовлии.

Днес самоводчани не бяха на нивото от предния мач с „Локо” (ГО), тъй като изглеждаха поуморени и им липсваше достатъчно креативност в действията на терена. Все пак те отправиха повече удари от младите етърци и един от тях им донесе победата.

В 7-ата минута Караиванов подаде отлично към Гавазов, който стреля над напречната греда. Три по-късно Кристиян Костадинов от „Етър” отне топката в центъра, проби в половината на „Самоводене” и бе съборен на около 20 метра от вратата. Потърпевшият изпълни добре фаула и на Румен Русев му се наложи да избие в корнер. В минутите до края на полувремето Атанас Евтимов, Гавазов и Караиванов изпробваха стрелбата си, но не затрудниха достатъчно Ивелин Бонев.

Втората част започна с опасност пред вратата на „Самоводене”. Кристиян Тодоров навлезе в наказателното поле и шутира, но Русев изби. Тимът от „В” група отговори с няколко удара, които обаче бяха от по-далечно разстояние и отново не застрашиха сериозно „виолетовата” врата.

В 70-ата минута Руслан Евтимов се пребори за топката в наказателното поле на „Етър” и подаде към Ивайло Иванов, който пред границата на пеналта стреля неспасяемо в горния ляв ъгъл. Това се оказа и единственото попадение в срещата.

В събота е поредната проверка на „Самоводене”, като отборът ще гостува на клуб от своята група – „Янтра” (Габрово). Срещата е с начален час 10:30 и ще се играе на стадион „Априлов”.

Стартови състави:

„Етър 1924”: Бонев, Борисов, Петров, Мустафов, Димитров, Руменов, Димов, Костадинов, Тодоров, Апостолов, Павлинов.

„Самоводене”: Русев, Георгиев, Ст. Иванов, Кондов, Панайотов, Димитров, Момчилов, Евтимов, Пл. Иванов, Гавазов, Караиванов.