Първите два тима в класирането на „А” ОФГ – Изток излязоха един срещу друг в директен спор за първото място. Домакините от „Янтра” (Драганово) при победа щяха да се изравнят със „Самоводене” и да върнат интригата в първенството. Интересът към срещата бе голям, като на стадиона присъстваха около 300 души.

Развръзката на срещата обаче се получи още към края на първото полувреме. В 35-ата минута Светослав Станчев откри резултата в полза на гостите, пращайки топката под гредата с удар от границата на наказателното поле. Пет минути след това състезателят на „Янтра” Колин Уилямс задържа Станчев и получи жълт картон. Почти веднага англичанинът извърши още едно ненужно действие и остави съотборниците си с човек по-малко след грубо нарушение.

Самоводчани се възползваха по-най добрия начин от ситуацията на терена и в 50-ата минута решиха всичко в срещата след точен удар с глава на Йонко Пенев. Светослав Станчев довърши домакините с втория си гол в 65-ата минута, изпълнявайки майсторски пряк свободен удар.

След заслужената победа момчетата на Борислав Евтимов вече имат шест точки преднина пред „Янтра” и спокойно могат да мислят за баража срещу победителя в Западната областна група.

Това обаче не е единственият турнир, в който „Самоводене” участва – в петък е жребият за полуфиналите за купата на Аматьорската лига, като тимът от Великотърновско е представителят на Северозападна България. По първоначална информация жребият трябваше да бъде теглен на 7 април, но в крайна сметка това ще стане в петък. Събитието е с начален час 12:30 в офиса на АФЛ на националния стадион “Васил Левски”.

Резултатите и актуалното класиране в двете областни дивизии, както и в регионалната група, можете да видите тук.