IMG_7462

Отборът на „Епъл” (Джулюница) триумфира като победител в тазгодишното издание на зимния турнир по футбол в ДКС „В. Левски”. Тимът не само спечели първото място, но обра и индивидуалните награди.

В драматичен и оспорван финал джулюнчани надделяха с дузпи със 7:6 над достойния финалист „Лайтс”, след като редовното време завърши 1:1. Така те взеха и реванш, след като преди две години същите два отбора играха на финала, но тогава „Лайтс” спечели с 1:0.

Финалът бе истинско украшение на надпреварата. До почивката и двата тима не позволиха сериозни опасности пред вратите, като за „Лайтс” удар на Чирпанов бе спасен от вратаря Васил Боев, а за „Епъл” Георги Иванов стреля до гредата. Втората част започна с красив гол с далечен удар на Георги Иванов за 1:0. Отново той нацели и гредата и бе може би най-добрият играч в срещата.

До края „Епъл” с треньор Стилиян Станчев – Джулюнския остави по-малко хора в атака и пазеше резултата, като „Лайтс” опита промяна. Удар на Красимир Гавазов мина опасно до рамката, а чак в предпоследната 39-а минута Тодор Чирпанов с премерен удар изравни. Пълният с доказани футболисти като Свилен Василев, Петър Андреев, Тодор Чирпанов, Светослав Караиванов, Емил Копаранов, Бисер Пенчев отбор дори можеше да стигне до пълен обрат, като в последните секунди нацели и гредата.

Дузпите бяха също много оспорвани – двата тима изпълниха по осем, като имаха по два пропуска. Решаващ бе приносът на вратаря на „Епъл” Васил Боев, който първо вкара от бялата точка, а после и спаси дузпата на „Лайтс”, а отборът му спечели със 7:6, общо 8:7.

Купата на победителите, златните медали и премия от 400 лв. бяха връчени от председателя на Зоналния съвет на БФС Бончо Генчев. Останалите призове връчваха Игор Бакьов и Трендафил Коцев. Васил Боев от „Епъл” получи статуетка и премия за най-добър вратар, а съотборникът му Даниел Димитров – също статуетка и премия за голмайстор на турнира с 12 попадения. „Лайтс” остана с купа, сребърни медали и премия от 300 лв.

IMG_20200207_175848_8

Атрактивен бе мачът за 3-4 място, в който „Табако Трейд” обърна „Тера Трак” с 2:1, след като губеше в резултата. Великотърновци в началото доминираха и още в 5-ата минута откриха чрез Мартин Иванов, получил подаване отдясно – 0:1. „Табако Трейд” нацели гредата, а двамата вратари Анатоли Гугов и Радослав Рашков спасиха опасни удари.

След почивката обаче „Табако Трейд” наложи превес. В 23-ата минута след късо изпълнение на фаул Иван Иванов с прострелен удар изравни. Съперникът опита отново да поведе, но Рашков се намесваше добре. В 35-ата минута след двойно подаване Борислав Иванов с удар от въздуха донесе победата и третото място за „Табако Трейд”. То бе гарнирано с купа, бронзови медали и премия от 200 лв., а за „Тера Трак” остана премията от 100 лв. за четвъртото място.

Първенците от „Епъл” (Джулюница): Васил Боев, Людмил Петров, Георги Иванов, Станимир Андреев, Калоян Калчев, Даниел Димитров, Дончо Дончев, Милен Иванов, Милен Савов, Николай Николаев, Цветомир Додуров, Ивайло Иванов.