Сн.: pfclitex.com

За втора поредна година юношите на „Литекс” станаха победители в турнира „Юлиян Манзаров”, който се проведе в Свищов. През миналото лято те победиха на финала испанския „Барселона”, а сега постигнаха категоричен успех с 3:0 срещу „Славия” (София).

Първият гол падна още в 9-ата минута и бе реализиран от Димитър Георгиев, а до края на полувремето се разписа и Симеон Славчев. Кристиян Тафраджийски оформи крайния резултат в 64-ата минута.

Благодарение на това попадение Тафраджийски стана голмайстор на турнира, след като бе вкарал на три пъти в предните мачове. Третото място бе спечелено от футболистите на румънския гранд „Стяуа”, които победиха софийския ЦСКА с 1:0.

За най-добър вратар в надпреварата бе избран Диян Вълков („Славия”), най-добър защитник – Ермин Алич („Единство” – Черна гора), най-добър полузащитник – Александър Анастасов („Пелистер” – Македония), най-коректен състезател – Матей Георгица („Астра” – Румъния), а наградата за най-добър футболист в турнира бе дадена на Влад Лупеш от „Стяуа”.

Отборът на домакините от „Академик” спечели приза за спортсменство, а учредената от великотърновския фенклуб на „Манчестър Юнайтед” купа, посветена на единство между младежите, отиде при черногорския „Единство”.

Трофеят на победителите от „Литекс” им бе даден от Валентин Михов, а другите награди бяха връчени от бащата на Юлиян Манзаров и председател на фондация „Ангели от Лим” Георги Манзаров, шефът на Зоналният съвет на БФС във Велико Търново Георги Велинов, секретарят на съвета Страцимир Тинчев, кметът на Свищов Станислав Благов и др.

Това бе седмото издание на турнира, който се провежда в памет на 12-те деца, загинали при катастрофата в река Лим през 2004 г.