Юношите младша възраст на „Етър 1924” победиха „Спарта” (Самоводене) с 2:0 като гости в пореден мач от зоновото първенство. При децата срещата завърши 1:1, след като „виолетовите” успяха да изравнят в края на мача.

Първото полувреме на младшата премина равностойно, като етърци, които са с година по-голям набор, притежаваха повече топката. В 15-ата минута обаче имаше опасно положение пред тяхната врата – след центриране от корнер Михаил Павлов стреля с глава, топката тупна пред голлинията и прескочи напречната греда.

Най-чистата ситуация за гол се получи 20 минути по-късно, когато Светослав Гърков отблизо с глава стреля над вратата на „Спарта”. Секунди по-рано Ангел Млъзев можеше да открие за домакините, но далечният му удар бе избит от вратаря.

Малко след началото на второто полувреме гостите поведоха в резултата. Автор на гола стана Светослав Йорданов, който отправи точен шут по диагонала.

В следващите минути етърци не позволиха на съперника си да създаде опасни положения, а 13 минути преди края вкараха втори гол. В прегръдките на съотборниците си отново попадна Йорданов, който се освободи от пазача си и не сгреши, останал сам срещу вратаря.

Детският мач не излъчи победител, въпреки че и тук единият тим бе с година по-големи футболисти. Спартанците обаче подцениха противника, след като поведоха, и допуснаха изравняване две минути преди края.

Първият удар в срещата бе отправен от Кристиян Христов от домакините в 8-ата минута, но бе безпроблемен за стража на „Етър”. В 15-ата Марио Ангелов от “Спарта” шутира опасно отдалеч, а пред другата врата възможности за гол имаха Анатоли Йорданов и Георги Стоянов.

Подобно на по-ранния мач, резултатът бе открит в началото на второто полувреме. В 37-ата минута Йордан Пенчев остана сам срещу вратаря и вкара за 1:0.

Впоследствие спартанците пропиляха няколко добри положения, като удариха и греда чрез Иван Петков. Пропуските им се оказаха фатални – в 68-ата минута Николай Янков стреля прецизно отдалеч и оформи крайния резултат.

Следващите мачове на двата тима са на 24 септември, петък. „Етър” домакинства на „Локо” (ГО), а „Спарта” гостува на „Видима-Раковски”. Юношите младша играят от 16:00 ч., а децата – от 17:30.