857846_496239420484794_701197900_o

„Блек Боул” взе първа победа в група „Г” с 3:0 над аутсайдера „Фантом” и се изравни във временното класиране с „Търново Юнайтед”, който обаче има и мач по-малко срещу лидера „Алумина Елит”. Георги Лазаров откри в 5-ата минута, а Данчо Момчилов в 14-ата удвои. Превъхдоството на „Блек Боул” бе осезаемо и в 26-ата минута Мише Тодорски оформи класическата победа – 3:0.

„Долапчиеви” се класира за осминафиналите, като в оспорван мач за второто място в група „В” победи с 3:1 състава на „Ресен-2012”. Антон Леонов изведе „Долапчиеви” напред в последната минута на първото полувреме. В 29-ата Светослав Стефанов покачи на 2:1, но три минути по-късно Ивайло Папазов намали на 2:1. В самия край на мача Красимир Димитров с трети гол напълно успокои своите. „Долапчиеви” завършват втори, а до края остава само мачът „Амфора” – „Алпласт”.

След двете си убедителни победи, класирали го за следващата фаза, горнооряховският „Импулс” си позволи да завърши наравно 0:0 с „Ветеран турист”. Предпазливата игра на двата отбора не донесе голове за всичките 40 минути. Второто място в групата ще се реши в последния мач между „Скорпион Инвестстрой” и „Шарком Инком”, в който „скорпионите” се нуждаят от победата.

„Лайтс-Табак” взе първата си победа в турнира едва в последния си мач, като разби с 4:1 „Чешмата”. Първи откри съперникът чрез Борислав Гецов в 9-ата минута, а три минути преди почивката Калоян Илиев изравни. Най-силните минути на „Лайтс-Табак” бяха в средата на втората част, когато Мариян Генов покачи на 2:1 в 31-ата минута, а още в следващата Бисер Пенчев вкара за 3:1. Четвъртият гол, оформил победата, бе дело на Петър Петров. В понеделник в тази група е последният мач „Приятели” – „Ив Комерс”.