12072836_986595701362652_7128415756217032693_n

ЖФК „Болярки” спечели пореден турнир – 17-годишните състезателки на клуба триумфираха в Севлиево. Мачовете се играха на голям терен в две части от по 30 минути и събраха отборите на „Етър”, „Севлиево лейдис”, „Чавдар” (Троян) и „Болярки”.

В първия си двубой възпитаничките на треньора Валентин Витанов удариха отбора на Троян с 9:0. Головете отбелязаха Мирела Моева, Теодора Христова, Венка Драганова, Яна Янева. В края на срещата треньорът извади от игра две от състезателките си, без да ги замени и доигра мача с девет футболистки, за да не падат повече голове.

В друга среща домакините от Севлиево надиграха състава на „Етър”. Така на финал „Болярки“ имаха възможност за вземат реванш и още до почивката си осигуриха трофея. Мирела Моева записа хеттрик, а севлиевки си забиха и автогол. През втората част гостенките направиха куп пропуски, което позволи на домакините да се измъкнат от разгром. За третото място „Чавдар” се наложи над „Етър” с 3:2, като троянчанки поведоха, етърки изравниха, но после се стигна до 3:1 и крайното 3:2.

Валентин Витанов отличи за изавите й капитанката на „Болярки“ Недред Заструг, както и целия отбор. Шест футболистки на клуба са извикани в националния отбор на България до 17 г. за предстоящите квалификации за европейското първенство, които ще се проведат от 23 до 29 октомври. Това са Румяна Новакова, Мирела Моева, Габриела Иванова, Михаела Арабаджиева, Деница Цанова и Теодора Христова.