1009_1822_ezqos

“Етър” бе сензационно елиминиран от турнира за Купата на България от четвъртодивизионния “Манастирище 2000” от врачанското село Манастирище! “Виолетовите” гостуваха днес на селския тим във втория предварителен кръг за Купата на България и загубиха изненадващо с 2:1.

Домакините откриха резултата преди почивката – 1:0, и така завърши първата част. През второто полувреме етърци изравниха от дузпа. Тя бе отсъдена за събаряне на Димитър Байдаков от вратаря на домакините и от бялата точка Николай Николаев вкара за 1:1. Домакините от “Манастирище 2000” обаче се вдигнаха и вкараха втори гол, като мачът завърши 2:1.

Така “Етър” отпада от надпреварата, а с. Манастирище отива на зонален финал с “Бдин” (Видин), като победителят среща в основната схема на турнира “Локомотив” (ГО).

Подробности за мача от Конкурент.бг:

Манастирище 2000 отстрани от турнира за купата на България Етър. За успеха с 2:1 селекционерът на четвъртодивизионния състав от Врачанско Кунчо Кузманов заложи на ветераните. Единствено вратарят Владимир Славеев и защитникът Пламен Илиев бяха на по-крехка възраст.

Домакините откриха резултата в 24-та мин. 39-годишният майстор Светлин Симеонов-Пинчера центрира виртуозно от корнер, а Юлиян Димитров се извиси над всички и с глава се разписа за 1:0. След попадението треньорът по борба направи задно салто – негова запазена мярка при отбелязването на гол. Преди това непростими пропуски направиха Симеонов и Ангел Петров.

„Виолетовите“ от Велико Търново изравниха в 62-та мин от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Владимир Славеев. Шест минути по-късно Пинчера повтори упражнението при първия гол. Негово центриране от ъглов удар бе засечено този път от Костадин Пилитов за 2:1. Около 350 души видяха успеха на манастирци. Мнозина от тях използваха възможността да се снимат с героя от САЩ`94 Илиян Киряков, който е помощник треньор на Етър.

1009_1822_ql5cu

За успеха на Манастирище 2000 играха: Владимир Славеев, Емил Борисов, Пламен Илиев, Здравко Станков, Валентин Лилов /Светлин Савчев/, Петър Стойнов /Боян Цеков/, Юлиян Димитров /Ивайло Димитров/, Светлин Симеонов, Костадин Пилитов, Илия Илиев и Ангел Петров.

Перфектно с ръководенето на срещата се справи съдийската бригада от Ловеч в състав Никола Петров, Венцислав Банчев и Пламен Хинков.

На 17 септември Манастирище 2000 ще спори у дома с Бдин за влизане в 1/16-финалите на турнира.