Северозападна “В” АФГ – XXVII кръг:
В кръга имаше един двубой между отбори от Великотърновска област, в който “Академик” победи “Чумерна” с 3:0. “Локомотив” (ГО) и “Павликени” се представиха на двата полюса – “железничарите” загубиха, а павликенчани постигнаха успех. “Бали” пък загуби служебно своя мач.

“Локомотив” Горна Оряховица отстъпи като домакин на лидера “Ботев” с 0:2. Врачани надиграха противника си през по-голямата част от мача и заслужено стигнаха до успеха. В 34-та минута Любо Стефанов си вкара автогол, а малко след почивката Рангелов удвои. “Ботев” може да си осигури и на теория първото място, ако в следващия кръг надделее над “Сторгозия” Плевен.
Тимът на “Чумерна” Елена успя да удържи натиска на домакините от “Академик” Свищов през първата част, но след почивката допусна 3 беозответни гола. Те бяха вкарани от Николай Атанасов (в 48-та минута), Стайко Славчев (65-та) и Ивелин Рашев (75-та). “Чумерна” бе сигурен изпадащ още преди този мач.
“Павликени” постигна домакинска победа срещу “Мария Луиза” Лом с 2:1. Герой за домакините бе Димитър Някшолов, който реализира и двете попадения за своя тим в 14-та и 69-та минута.
Отборът на “Бали” Дебелец не пътува за гостуването си на “Ботев” Димово и губи служебно с 0:3.

Резултати:
Локомотив (Г0) - Ботев (Враца) 0:2 ;
Янтра (Габрово) - Локомотив (Дряново) 0:3 ;
Ботев (Димово) - Бали (Дебелец) 3:0 сл. (неявяване на гостите);
Академик (Свищов) - Чумерна (Елена) 3:0 ;
Трявна - Ситомир (Никопол) 2:1 ;
Павликени - Мария Луиза (Лом) 2:1 ;
Сторгозия (Плевен) - Левски 2:1 ;
Бдин (Видин) - Гигант (Белене) 3:0 сл. (неявяване на гостите) ;

Класиране:
1. Ботев (Враца)                      27  84:10   73
2. Бдин (Видин)                       27  72:21   66
3. Локомотив (Дряново)                27  57:30   53
4. Янтра (Габрово)                    27  48:37   51
5. Локомотив (ГО)                     27  41:17   48
6. Мария Луиза (Лом)                  27  42:46   38
7. Гигант (Белене)                    27  35:37   36
8. Павликени                          27  29:31   33
9. Левски                             27  33:51   33
10. Академик (Свищов)                 27  39:52   32
11. Трявна                            27  27:35   31
12. Сторгозия (Плевен)                27  35:38   29
13. Бали (Дебелец)                    27  45:61   26
14. Ситомир (Никопол)                 27  25:63   24
15. Ботев (Димово)                    27  29:57   23
16. Чумерна (Елена)                   27  13:68   10

Тагове: ,

КОМЕНТАРИ