IMG_1554

ЦСКА победи с 3:0 „Етър” и спря серията от пет поредни мача на „виолетовите” без загуба. Успехът пък плътно доближи „червените” до водача „Лудогорец”.

Домакините атакуваха по-активно в началото, но стигаха само до центрирания пред вратата на Христо Иванов, с които защитата се справяше. При първата по-опасна атака на „Етър” в 6-ата минута Дани Младенов изведе Боджадж сам срещу вратаря, но правилно бе маркирана засада. „Виолетовите” имаха още една възможност в 12-ата минута, когато Флорент Боджадж стреля, но вратарят улови.

После нищо опасно нямаше и пред двете врати до 28-ата минута, когато ЦСКА поведе. Тиаго центрира от корнер и останалият непокрит Божидар Чорбаджийски с глава прати топката в ъгъла – 1:0. Веднага след центъра етърци направиха атака, завършила с удар на Младенов от средна дистанция над вратата. Още в ответната атака обаче Рубен Пинто бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но Христо Иванов успя да улови.

В тези минути етърци пренесоха играта по-напред и владееха повече топката, като допуснаха само още едно центриране от корнер в 37-ата минута, при което Бодуров с глава стреля неточно.

Второто полувреме започна с нов гол за домакините. В 49-ата минута отбита от Боджадж топка попадна на крака на Жоржиньо, който с удар от въздуха я прати в десния ъгъл за 2:0. Вторият гол до голяма степен реши изхода от мача. Рейд на Велко Батрович в 69-ата минута завърши с фаул, от изпълнението му той прати топката край вратата. За домакините пък Тиаго с глава би до гредата. В 84-ата минута удар на Фло Боджадж бе уловен от Черниаускас, но в ответната атака Евандро находчиво върна топката към Кирил Десподов, който вкара за 3:0.

В заключителните минути „Етър” можеше да стигне поне до почетен гол, но първо след центриране на Крум Стоянов Почански с глава би до гредата, а в добавеното време Иван Петков първо не можа да нанесе удар, а после изстрел на Младенов с глава бе уловен от вратаря Черниаускас, като топката се отби и от гредата.

„Етър”: Христо Иванов, Венцислав Василев (87 Крум Стоянов), Иван Скерлев, Артьом Артюнин, Димо Атанасов, Георги Сърмов, Аласана Мане, Румен Руменов (80 Иван Петков), Велко Батрович (69 Ерик Почански), Даниел Младенов, Флорент Боджадж.