„А“ група, 6 кръг

30 септември 2012 г., 17:00 ч., стадион „Славия“

ЦСКА – „Етър″ 3:1

Главен съдия: Никола Попов (София), помощници: Иван Вълчев и Антон Терзиев (София)

Четвърти съдия: Ангел Ангелов (София)

Делегат на БФС: Владимир Николчев (София)

Съдийски наблюдател: Евгени Геров (София)

Очаквайте най-интересното по минути!

ЦСКА: 12 Томас Черни, 4 Михаил Венков, 5 Тодор Янчев, 8 Лукас Афини, 10 Сержиньо, 11 Иван Бандаловски, 17 Анисе, 19 Апостол Попов, 66 Пламен Крачунов, 71 Антон Карачанаков, 99 Нджонго Присо

Резерви: 88 Благой Макенджиев, 2 Джереми Родригес, 14 Серж Нюиаджи, 16 Нилсен Барош, 25 Ангел Грънчов, 29 Тасио, 55 Илияс Кириакидис

“Етър”: 1 Цветомир Цанков, 30 Ели Маркес, 6 Тихомир Трифонов, 3 Милчо Макенджиев, 28 Атанас Атанасов, 4 Николай Петров, 7 Радослав Анев, 10 Ахмед Хикмет, 14 Четин Садула, 22 Красен Трифонов, 9 Луис Едуардо

Резерви: 88 Венци Димитров, 13 Костадин Гаджалов, 15 Ивайло Русев, 12 Нери, 21 Мартин Станкев, 29 Дормушали Саидходжа, 17 Николай Николаев

1 минута – начало на мача

В атаката на “Етър” отдясно играе Садула, отляво – Красен Трифонов, в центъра Едуардо, а зад него Хикмет.

4 минута – центриране отдясно от фаул на Анисе и Михаил Венков стреля остро с глава край вратата.

7 минута – Анев напредва отляво и с диагонален удар стреля близо до гредата.

12 минута – Бандаловски отблизо пропуска да вкара и стреля до левия стълб.

17 минута – Присо е изведен при съмнителна за засада положение, но бие високо.

23 минута – Луис Едуардо бие от центъра към вратата, вратарят Черни лови.

изключително лоша организация пречи на нормалното гледане и отразяване на мача – цялата агитка на ЦСКА е пусната в сектор А и от развяваните от нея знамена не се вижда нищо на терена.

чести атаки на ЦСКА, но с неточен завършващ удар

30 минута – ГОООООООООЛЛЛЛЛЛ!!!!!!!

Ахмед Хикмет се откъсва срещу вратата, изведен от Садула, и с безпощаден удар в долния ляв ъгъл бележи – 0:1 за “Етър”!

Новата тактика на етърци изненада домакините – “Етър” играе прибрано и залага на светкавични контри, което до момента му носи успех.

42 минута – Сержиньо центрира отдясно и Бандаловски бие опасно, Цанков спасява.

43 минута – нова контра и опасност за етърци – Садула и Анев излизат срещу един защитник, но Садула лъже, вместо да подаде на Анев, и губи топката.

45 минута – ЦСКА изравнява – 1:1. Сержиньо е намерен Бандаловски и Тасио отблизо вкарва за 2:1.

56 минута – Сержиньо бие от фаул под гредата, Цанков вади в корнер.

жълт картон на Хикмет за фаул в центъра

62 минута – отлично положение за “Етър”. Къс пас на Садула към Атанасов, който бие в ъгъла, но Черни избива.

63 минута – Саидходжа влиза на мястото на Едуардо.

Тихомир Трифонов избива с глава пред голлинията, в ответната атака Саидходжа отлично извежда Садула, но центрирането му минава край вратата.

70 минута – 3:1. Бърза атака с двойно подаване извежда Анисе срещу Цанков, който го събаря. Дузпа и жълт картон, Анисе бележи.

в игра влиза и Станкев на мястото на Хикмет

76 минута – “Етър” изпуска чист гол. След центриране Трифонов от чиста позиция не успява да вкара, вратарят спасява.

няколко жълти картона за играчи на ЦСКА, които спират виолетови атаки

без опасности пред двете врати, но бърза игра

89 минута – жълт картон и за Серж от ЦСКА за грубо влизане срещу Цанков