IMG_3381

Георги Гайдаров е пред завръщане в "Етър"

Дошлите на проби в „Етър“ футболисти се увеличиха, след като подготовка с тима започнаха нови трима защитници. Това са Георги Гайдаров, Стойчо Иванов и Красен Савов. Първите двама се помнят от привържениците на „виолетовите“, след като вече са обличали екипа на „Етър 1924“ в „Б“ група.

Гайдаров, който играе като бек, дойде преди време във Велико Търново от „Видима-Раковски“. Договорът му за преотстъпване обаче изтече и се завърна в Севлиево. Той дори отбеляза изравнителното попадение за „Видима“ на „Ивайло“ през миналия сезон, когато гостите се добраха до 2:2 в последната минута. 189-сантиметровият Иванов пък сам напусна „Етър“, но сега е през завръщане в тима. Той играе като централен защитник.

Третият нов футболист, който евентуално ще е част от отбранителния вал на етърци, е Красен Савов. Той е на 26 години, играе като бек, а през последните два сезона се е състезавал за „Беласица“ в „А“ група. Така дошлите на проби състезатели във Велико Търново през последните дни са вече четирима, след като в петък срещу „Любимец“ в игра се включи халфът от школата на „Нафтекс“ Али Краев.

Най-вероятно новите трима ще дебютират в сряда в Дряново, когато „Етър“ ще играе поредна контрола – този път с местния „Локомотив“. Още на следващия ден „виолетовите“ ще проведат първия си мач от предсезонната подготовка на собствен терен. Те приемат в четвъртък на „Ивайло“ друг тим от Северозападната „В“ група – Академик „Свищов“.

В събота предстои втори пореден двубой на стадиона във Велико Търново, като този път съперник ще бъде „Дунав“. Русенци връщат визитата, след като победиха на свой терен с 4:1 миналата сряда. И трите предстоящи срещи са с начален час 18:00. След тях на етърци им остават още две контроли преди началото на сезона – домакинство на „Видима-Раковски“ и мач с „Ботев“ Криводол в Правец.