Отлично представяне записа великотърновското шахматно сем. Дюлгерови на провелия се в Пловдив турнир за деца до 16 г. за купа „Тримонциум“. Проявата всъщност е съпътстваща европейското първенство по шахмат за мъже и се провежда с подкрепата на местната община.

Участваха 82 млади шахматисти от 18 клуба от страната, а турнирът се проведе при отлична организация. Честта на ШК „Царевец“ защитаваха братята Димитър и Волен и сестра им Елена Дюлгерови, които спечелиха златен и два сребърни медала. Димитър се представи най-добре, като с 6 точки от 7 партии раздели 1-2 място в генералното класиране. Той остана втори след Цветелин Пантев от „Виктори“ (Бл) по допълнителни показатели, но получи приза за първо място до 16 години.

Волен Дюлгеров събра 5.5 т. и е втори до 14 г., като отстъпи също само по доп. показатели на Валери Стоянов от „Михаил Тал“ (Червен бряг), и е осми в генералното класиране. Елена Дюлгерова пък е втора сред девойките до 16 г. и също е със сребърен медал с актив от 4 точки.