„А“ група, 12 кръг

10 ноември 2012 г., 16:30 ч., стадион “Лазур”, гр. Бургас

“Черноморец” – „Етър″ 2:1

Главен съдия: Владимир Вълков (Пловдив), помощници: Мартин Маргаритов и Георги Калудов (Пловдив)

Четвърти съдия: Драгомир Драганов (Варна)

Делегат на БФС: Красимир Кръстев (Сливен)

Съдийски наблюдател: Кольо Данев (Варна)

Очаквайте най-интересното по минути!

“Черноморец”: Стоян Колев, Терзиев, Николов, Паланков, Христов, Пл. Димов, Балтанов, Уатара, Жереми Фо-Поре, Филипов, Гаел (Дашев, Тр. Дянков, Румен Трифонов, Преслав Йорданов, Д. Младенов, Лола, Пехливанов)

“Етър”: Павле Велимирович, Тико, Ив. Русев, Макенджиев, Кр. Трифонов, Н. Петров, Такак, Хикмет, Садула, Азрак Мохамат, Саидходжа

Резерви: В. Димитров, Нери, Гаджалов, Т. Трифонов, Бл. Ангелов, Николаев, Пивати

1 минута – начало на мача.

3 минута – Муши сваля топката с глава към непокрития Хикмет, който от воле стреля над гредата.

Напълно равностойно начало, по един лек удар към двете врати.

В офанзивен план десен халф играе Мохамат, ляв Садула, Муши и Хикмет в центъра. Дебют на черногорския вратар Павле Велимирович, който вчера бе картотекиран в БФС.

11 минута – 1:0 за “Черноморец”. Христов напредва и стреля, топката се отклонява от крака на Такак и подлъгва вратаря Велимирович.

15 минута – фаул за “Етър” на границата на пеналта. Хикмет стреля, вратарят Стоян Колев с последни сили вади от ъгъла топката и спасява сигурен гол.

18 минута – “Етър” атакува непрекъснато, домакините разчитат на контри. Херо е много невъздържан и непрекъснато репликира съдията.

26 минута – “Черноморец” продължава да оставя “Етър” трайно да разиграва в половината му и да залага на контри. При една от тях Паланков със силен удар стреля до гредата.

27 минута – Муши с глава стреля в долния десен ъгъл и вратарят Стоян Колев отново с последни сили вади топката.

28 минута – Саидходжа е изведен от дълбочина съвсем сам срещу вратаря и докато напредва е застигнат от бранител, който блокира удара му.

31 минута – и “Черноморец” изпуска чист гол. Гаел напредва на скорост отляво и намира Уатара, чийто удар е блестящо спасен от Велимирович.

42 минута – 2:0. Топката е отнета от Русев и следва бърз пас към Венци Христов, който бележи втория си гол в мача.

Край на първата част – 2:0.

Начало на втората част.

Две смени в “Етър” на почивката – Пивати влиза на мястото на Хикмет, а Тихомир Трифонов на мястото на Макенджиев.

54 минута – без опасни положения след почивката, далечен удар на Пивати встрани от вратата.

56 минута – мачът стана двуостър, и двата отбора изпуснаха по един гол. Садула проби отдясно и пусна зад гърба на защитата на Пивати, който изпревари вратаря, но отиде прекалено встрани, а в ответната атака Тико направи несполучлив опит за изкуствена засада, но домакините също пропиляха атаката.

60 минута – червен картон за Т. Трифонов. Христов триково с пета извежда свой съотборник сам срещу вратаря, той е застигнат на границата на пеналта от Т. Трифонов. Съдията преценява, че нарушението е за червен картон и гони защитника на “Етър”. След фаула топката е избита в корнер.

Смяна в “Етър” – Николаев влиза на мястото на Красен Трифонов.

63 минута – след корнера Пламен Димов стреля с глава, но Велимирович отлично спасява удара му.

Азрак Мохамат е върнат да играе отзад, а мястото му като десен халф заема Пивати.

67 минута – “Етър” прави продължителна атака, макар и в намален състав, но поредната бърза контра на домакините завършва с опасен удар на Венелин Филипов, отново избит отлично от Велимирович.

70 минута – удар по земя на Паланков е уловен от вратаря Велимирович.

72 минута – грешка този път на Николаев извежда Христов срещу вратаря и той може да вкара хеттрик, но решава да стреля прибързано и топката минава над гредата.

82 минута – Уатара излиза на скорост отляво и с диагонален удар стреля в дясната греда.

След червения картон на Трифонов мачът на практика бе решен.

ГООООООЛ! 2:1 Пивати центрира отдясно, Муши с пета прати топката към голлинията, където притича и я довкара Николай Петров – 2:1.