dsc_8823-600x340.l

“Локомотив” (ГО) загуби с 6:1 от “Черно море” последната си контрола от предсезонната подготовка, играна във Варна. Треньорът на домакините Илиан Илиев използва 13 юноши от школата, като голяма част са от отбора на “зелено-белите” в елитната група до 19 г.

Срещата започна с натиск на варненци и до средата на първата част те създадоха куп положения пред вратата на Христов. В 12-ата минута Стефан Станчев стреля опасно с глава след центриране от корнер на Илиан Илиев, после Исмаил Иса получи пас в наказателното поле от Матиас Курьор, успя да овладее и да отправи удар, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Две минути по-късно Курьор отправи страхотен удар от движение, но стражът на гостите изби в корнер, а след изпълнението му Исмаил Иса стреля с глава, но покрай страничната греда. В 18-ата Матиас Курьор с глава изведе “моряците” напред в резултата след центриране на Стефан Станчев. В 26-ата минута Стефан Велев намери Курьор пред границата на наказателното поле, който финтира бранител и стреля за 2:0.

Горнооряховци имаха възможност в 31-вата минута, когато Мирчев бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но Иван Дюлгеров успя да спаси. В 38-ата минута обаче Петър Чалъков бе изведен на добра позиция и прати топката в далечния ъгъл за 2:1. Малко след това Дюлгеров не успя да отиграе топката по най-добрия начин и позволи на футболист на гостите да я отнеме и стреля от малък ъгъл, но в аут.

В последната минута на първата част Васил Панайотов отне топката в централния кръг и с техничен изстрел успя да прехвърли вратаря Християн Христов за 3:1. Втората част започна с нов натиск на варненци и първо Исмаил Иса стреля от малък ъгъл, но топката се отби в страничната греда. В 51-вата Курьор отблизо не можа да уцели топката и пропусна да реализира нов гол, а в следващата атака Иса сложи топката на главата на Стефан Велев, но той стреля право в ръцете на вратаря на гостите.

В 57-ата минута Петър Чалъков отне топката от Янчев, напредна сам срещу Дичевски и стреля, но младият вратар на “Черно море” успя да спаси с крак. В 66-ата минута влезлият Денислав Ангелов покачи на 4:1 след грешка на вратаря на “Локо” (ГО), при която Стефан Велев му отне топката и асистира за гола. Радослав Златев в 76-ата минута засече с крак центриране отдясно и реализирза за 5:1, а в края Денислав Ангелов с бомбен удар оформи крайното 6:1.

“Локомотив” (ГО): Христов, Ташолов, Тенев, Митев, Райчев, Иванов, Чалъков, Бакарджиев, Винков, Цачев, Мирчев.