Bojinov

Валери Божинов отново доказа, че дългото отсъствие заради лекуване на сериозни контузии не го е пречупило. Снощи той  реализира феноменално попадение само 5 минути, след като влезе в игра, и откри резултата в полза на “Парма” срещу “Бари”. Голът на миналия през школата на “Етър” нападател бе в 58-та минута, а 8 след това Палоски оформи крайното 2:0.

Валери е с основна заслуга за трета победа на клуба си през този сезон. Той реализира единственото попадение за домакинския успех срещу “Сиена”, а насред “Олимпико” вкара гол и изработи дузпа за победата с 2:1 над “Лацио”.

Тимът на “Парма” е вече на четвърто място, което дава право на участие в Шампионската лига. Последният мач от кръга е тази вечер, но “Палермо” трябва да бие като гост “Интер”, за да измести “дуковете”. В събота “Парма” гостува на “Милан”, като срещата е от 21:45.

Кадри от мача с чудесно качество можете да видите ТУК.