starsha_o

“Дунав” (Русе) се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени през 1997 година, като победи у дома с 3:1 “Етър”.

Русенци надделяха, макар и трудно, в мач от 1/8-финалната фаза на надпреварата в мач, който се игра на Градския стадион в Русе.

Станимир Петров поведе за дунавци, но гостите успяха бързо да върнат гол. До почивката обаче Веселин Василев даде отново преднина за домакините. През втората част Динко Станчев оформи крайното 3:1 в тяхна полза.

Жребият за 1/4-финалите в турнира за Купата на БФС се очаква да бъде теглен през следващата седмица. Освен “Дунав” за тази фаза се класираха отборите на Лудогорец, Литекс, Черно море, Черноморе, Левски, ЦСКА и Ботев 57.